Spektakl "Niepodległa, wolna, nasza:

Ojczyzna to wielkie i piękne słowo. Pisało  o niej wielu pisarzy i poetów. Wszyscy sławili jej piękno , bohaterstwo i kulturę. Z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości  w naszej szkole w dniu 21 listopada br. odbyło się spotkanie poetycko - muzyczne  poświęcone Polsce. Reprezentanci klas 4-8 zaprezentowali społeczności uczniowskiej spektakl pt "Niepodległa, wolna, nasza", w którym słowo ojczyzna miało różne oblicza. Wiersze naszych  poetów m. in.: Szymborskiej, Norwida, Gałczyńskiego zabrzmiały równie donośnie jak słowa  znanych pieśni patriotycznych.  Była to kolejna  lekcja patriotyzmu  dla nas wszystkich.

dodano 2018/11/21 Wiesława Wójcik-Krupa