Zakochani w literaturze:

Pod takim tytułem w ubiegły czwartek, w Mediatece odbył się międzyszkolny konkurs literacki. W rywalizacji organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 1 wzięło udział 20 uczniów reprezentujących siedem szkół. Walczyli oni w kategorii indywidualnej i zespołowej, wykazując się znajomością powieści: A. Maleszki „Magiczne drzewo”, M. Musierowicz „Nerwus i Nutria” oraz P. Beręsewicza „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, wszak uczestniczyli w nim miłośnicy literatury. Ostatecznie najlepsi okazali się: Gabriela Łuczak (I m-ce – SP w Adamowiźnie), Aleksandra Lachowicz (II m-ce - SP w Józefinie), Xavier Bellart (III m-ce - SP 1 ) i Alicja Mierzwińska (III m-ce - SP w Adamowiźnie). Po podliczeniu punktacji na najniższym stopniu podium uplasowała się drużyna z SP nr 2, drugie miejsce zajęła reprezentacja szkoły w Adamowiźnie, zaś zwyciężyły uczennice ze szkoły w Józefinie. Dziękujemy Mediatece  za gościnność. Mamy nadzieję, że za rok również spotkamy się w tak licznym gronie. na kolejnej edycji tegoż konkursu.

dodano 2019/02/19 Katarzyna Karpińska