IVb z wizytą w Bibliotece Pedagogicznej i Muzeum Instrumentów Folkowych:

W piątek 16 listopada klasa IV B wraz z wychowawcą p. Anną Gutkowską, p. Ewą Wysocką i p. Wiesławą Wójcik-Krupą uczestniczyła w lekcji „Moja Niepodległa” w Bibliotece Pedagogicznej. Dzieci poprzez oglądanie prezentacji, udział w quizach, zagadkach, słuchaniu opowieści mogły dowiedzieć się o trudnej drodze naszej Ojczyzny do odzyskania niepodległości. Lekcja dotyczyła również wielu informacji z życia marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie uczniowie udali się do Muzeum Instrumentów Folkowych w Grodzisku Mazowieckim. W tym magicznym miejscu, gdzie kustoszem jest p. Paweł Stróżewski, uczniowie mogli zagrać m.in. na żydowskich cymbałach, wędce, potańczyć do dźwięków kataryny, usłyszeć dźwięki: harmonii polskiej, dziadowskiej liry karbowanej czy pierdziela.  Galeria Instrumentów Folkowych to jedyne takie miejsce w Polsce gdzie w zasięgu ręki znajduje się zbiór ponad 1000 instrumentów, przeszkadzajek, zabawek muzycznych. Pan Paweł Stróżewski ma niezwykły dar wprowadzania słuchacza w świat muzyki. Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tych niezwykłych  lekcjach.

dodano 2018/11/19 Anna Gutkowska