Jeżycjada:

W dniu 22 marca 2019r. nasza szkoła w ramach rozwijania kompetencji kluczowych uczniów  i upowszechniania czytelnictwa  przyłączyła się do akcji  Ogólnopolskiego czytania Jeżycjady. Akcja ta została po raz już III ogłoszona przez wydawnictwo Akapit Press. Jeżycjada to cykl powieści dla młodzieży autorstwa Małgorzaty Musierowicz. Jej nazwa pochodzi od poznańskiej dzielnicy Jeżyce.  Autorka napisała 22 książki o przygodach rodziny Borejków. Dyrekcja – p. Ewa Błahuta oraz p. Katarzyna Rachwalska -Kalisz, kierownik Biblioteki Pedagogicznej p, Sylwia Bąbik oraz uczniowie klas ósmych przeczytali fragmenty książki „Kwiat kalafiora”.  Uczniowie klas 4-8 obejrzeli prezentacje:  o autorce cyklu i informacjach związanych z Jeżycjadą  oraz „Dlaczego warto czytać książki”. Do akcji przyłączyli się  również zwycięzcy konkursu recytatorskiego, który odbył się  w naszej szkole w ubiegłym tygodniu. Uczniowie zaprezentowali utwory, które przygotowali na konkurs. Wszystkich zainteresowanych poznaniem losów i przygód  rodziny Borejków zapraszamy do biblioteki szkolnej. Można wypożyczyć każdy tom z cyklu Jeżycjada.

dodano 2018/03/25 Wiesława Wójcik-Krupa