Klasa "pod chmurką":

Udało się! Mamy!

W naszej szkole wydarzyły się rzeczy niezwykłe. Udało się wykonać fantastyczną pracę stworzenia zielonej klasy, aby w ciepłe dni można było uczyć się w innych warunkach. Największe podziękowania należą się Państwu Wierzbickim - rodzicom Wiktorii z klasy 5a. To oni przywieźli palety, zakupili farby, dostarczyli niezbędne narzędzia oraz włożyli mnóstwo pracy w przygotowanie klasy. Pani Gabrysia przywiozła również ogromne ilości kwiatów, które pięknie zdobią nasze szkolne podwórko. Bez fachowej porady pana Wierzbickiego nie zdołalibyśmy ukończyć prac. Zakończenie uczciliśmy wspólnym posiłkiem ufundowanym również przez Państwa Wierzbickich. Dwa sobotnie spotkania i mnóstwo pozytywnej energii zaowocowało tak twórczo. Dziękujemy serdecznie! Ogromne podziękowania kieruję również w stronę taty ucznia z Id oraz rodziców Szymona i Natalii z 4b. Mamy poświęciły swój czas i razem ze swoimi pociechami dzielnie malowały palety. Ukłony w stronę rodziców, którzy wsparli akcję finansowo. W sobotnie prace na rzecz klasy pod chmurką zaangażowali się również uczniowie – Amelia, Janek i Piotrek z 6c, Szymon i Natalia z 4b, Wiktoria i Maciej z 5a, Olaf i Fabian z 7b.  Brawo! Jesteście Wielcy! Przyjemnie było popatrzeć na uczniów z różnych klas, którzy wspólnie w jedno popołudnie oszlifowali papierem ściernym palety. Byli wśród nich uczniowie z 5b, 6a, 6b, 7a i 7b oraz 8a i 8b. Wasz udział w pracach na rzecz społeczności szkolnej to wielka sprawa. Pragnę podziękować Pani Ani Gutkowskiej, Pani Ani Pilipiuk, Pani Kasi Karpińskiej -  nauczycielkom, które zaangażowały się w to przedsięwzięcie. Paniom Beacie Markowskiej i Beacie Rozińskiej dziękuję za pomoc w sadzeniu kwiatów. Bez Waszego wsparcia Drogie Koleżanki byłoby trudno. Dyrekcji szkoły dziękuję za otwartość i zielone światło. Czekamy jeszcze na poduszki, które zamówiła dla nas mama Szymona. Chyba skorzystamy z nich dopiero we wrześniu, ale możliwość uczenia się na świeżym powietrzu mamy już teraz. Mam nadzieję, że ta wspólna praca zostanie przez dzieci doceniona i uszanowana, a przez nauczycieli chętnie wykorzystywana. Dowiedliśmy, że nic tak nie buduje jak inicjatywa i kreatywność serc i głów tych, którzy są blisko nas.

dodano 2019/06/12 Alicja Bakuła