Konkurs ortograficzny:

W dniu 13 lutego 2019 r. w  szkole podstawowej w Adamowiżnie  odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny. Uczniowie rywalizowali w 3 kategoriach - klasy młodsze,  klasy 5-6 , klasy 7-8 . Naszą szkolę reprezentowali : Przemek Włodarczyk - 3b, Maja Wigier - 4a, Miłosz Kalisz-5c, Stepan Kariakin- 5c, Joanna Banasik - 5a, Zuzanna Kulik- 8b, Patrycja Górczyńska-8c. Uczniowie zmagali się w  dwóch kategoriach- tekst z lukami ( trzeba było wstawić odpowiednie litery w brakujące miejsca) oraz dyktando związane z Jubileuszem Szkoły w Adamowiźnie. Z grona uczestników z 6 szkół wyłoniono Mistrza i Mistrzynię Ortografii Gminy Grodzisk Mazowiecki. Miło nam poinformować, ze ów zaszczytny tytuł w roku szkolnym 2018/2019 zdobył uczeń naszej szkoły -  Stepan Kariakin. Stepan bezbłędnie wypełnił tekst z lukami  oraz zrobił w dyktandzie najmniej błędów  ze wszystkich uczniów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a Mistrz Ortografii również nagrody. Gratulujemy Mistrzowi i pozostałym uczestnikom Konkursu.

dodano 2019/02/19 Wiesława Wójcik-Krupa