Lekcja historii w Mediatece:

Historia Polski dostarcza nam wiele sposobów dotarcia z wiedzą do dzieci i jednym z nich jest słynna Baśka Murmańska - niedźwiedzica polarna, która znalazła się w szeregach I Korpusu Polskiego w Rosji. Wraz z żołnierzami przywędrowała do Polski i przez pewien czas była maskotką pułkową w twierdzy Modlin. Potrafiła maszerować, oddawać salut, witać, a nawet spotkała się podczas defilady z Józefem Piłsudskim. W zajęciach o Baśce Murmańskiej poprowadzonych przez edukatora z IPN, które odbyły się w grodziskiej MEDIATECE, uczestniczyła grupa uczniów z naszej szkoły. Lekcja rozpoczęła się od prezentacji kilkuminutowego filmu animowanego, podczas której To Baśka opowiadała m.in. o ponad 120-letnich zaborach Polski, pierwszej wojnie światowej, odzyskaniu przez Polskę niepodległości i roli, którą w tej sprawie odegrał marszałek Józef Piłsudski. Kolejnym elementem było uzupełnienie karty pracy i warsztaty plastyczne. Było i poważnie, i śmiesznie. Uczniom bardzo podobają się takie lekcje.

dodano 2018/11/28 Alicja Bakuła