Maraton polonistyczny:

DRODZY UCZNIOWIE!

Serdecznie zapraszamy do kolejnej edycji Maratonu Polonistycznego. W tym miesiącu zmagać się będziecie z zadaniami „Z krainy ukrytych znaczeń”, czyli z Frazeologii. Nasz język ojczysty zawiera ogromne bogactwo związków frazeologicznych o przenośnym znaczeniu, które mają swoje źródła w mitologii, Biblii, pochodzą z literatury, świata fauny i flory oraz z życia codziennego. W skład związków frazeologicznych wchodzą również nazwy części ciała i pojęcia matematyczne. Znajomość przenośnych znaczeń tych połączeń wyrazowych wzbogaci Wasz język, umożliwi zastosowanie frazeologizmów w wypowiedziach ustnych i pisemnych. Przede wszystkim jednak jest wspaniałą zabawą, przy której można ciekawie spędzić czas. Zatem wyruszajmy do KRAINY UKRYTYCH ZNACZEŃ – FRAZEOLOGII. Zapraszamy Was do poznawania tajemnic języka polskiego. Zadania znajdziecie w kąciku polonistycznym.

Nauczyciele języka polskiego

dodano 2018/11/05 Alicja Bakuła