Niecodzienna lekcja:

Dnia 8 października uczniowie klas piątych oraz 6a i 8c wzięli udział w niecodziennych zajęciach języka angielskiego. Zajęcia te miały charakter  warsztatów, były prowadzone przez native speaker’a Andiswa Ndlazi i dotyczyły świąt i uroczystości obchodzonych w państwach anglojęzycznych. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat Gunpowder Plot- nieudanego zamachu na  króla Anglii,  do którego miało dojść w 1605 r. Uzyskali również wiele ciekawych informacji dotyczących karnawału obchodzonego w RPA (ojczyźnie prowadzącej zajęcia) oraz wzięli udział w licznych  grach i zabawach językowych, których celem było ćwiczenie komunikacji w obcym języku. Warsztaty te były z pewnością korzystnym pod względem kulturowym i językowym doświadczeniem dla uczniów, dostarczyły emocji związanych z próbą porozumienia się z lektorką. Uczniowie zgodnie przyznali, że chcą kontynuować tego typu przygodę z językiem angielskim.

dodano 2018/10/15 Agnieszka Jasińska-Ciszewska, Malwina Tyminska