Praktyczna lekcja bezpieczeństwa:

16 października uczniowie klas pierwszych i zerówek uczestniczyli w spotkaniach z policjantem z grodziskiej komendy policji. Pod kierunkiem policjanta dzieci przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa podczas podróży samochodem i spacerów ulicami miasta. Dzieci poznały  zagrożenia jakie mogą napotkać w drodze do szkoły. Po części teoretycznej nastąpiło sprawdzenie swoich umiejętności w praktyce. Każda grupa  samodzielnie przekraczała  ulicę pod czujnym okiem policjanta. Niepokojący jest fakt, iż niektórzy uczniowie przyznali, że podczas podróży samochodem nie korzystają z fotelika lub siedziska dla dzieci, albo nie zapinają pasów bezpieczeństwa. Drodzy Rodzice pamiętajcie, że to nie tylko obowiązek, ale też ochrona zdrowia i życia Waszych dzieci.

dodano 2018/10/17 Joanna Betańska