Razem dla Niepodległej:

W dniu 7 września br.  odbyła się w nasze szkole Akcja Narodowego Czytania. Dyrekcja, nauczyciele poloniści i uczniowie przedstawili zebranej braci uczniowskiej fragmenty „Przedwiośnia”  powieści Stefana Żeromskiego , która w tym roku została wytypowana do ogólnopolskiego czytania. Akcja Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej  odbywa się w Polsce po raz siódmy ale ta ma szczególny charakter  ze względu na 100-tną  rocznicę odzyskania niepodległości. W naszej szkole została ona połączona  ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych oraz przygotowaniem kartek  dla żyjących uczestników Powstania Warszawskiego. Życzenia i ciepłe słowa dla powstańców będą wyrazem naszej wdzięczności za ich walkę o wolność nie tylko dla siebie  ale i następnych pokoleń. Na koniec wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy  Mazurka Dąbrowskiego. Razem dla Niepodległej to była wspaniała lekcja patriotyzmu dla nas wszystkich. Nadmienić również  należy , że przedstawiciele naszej szkoły w osobach pani  Dyrektor i Wice-  Dyrektor i uczennic klasy 8c,  wezmą  udział w Akcji  Czytania „Przedwiośnia” organizowanej przez Centrum Kultury w Grodzisku w dniu 8 września.

dodano 2018/09/07 Wiesława Wójcik - Krupa