Ślubowanie uczniów klas pierwszych:

26 listopada  nadszedł dzień wyczekiwany przez uczniów klas pierwszych. Ślubowanie, bo o nim tu mowa, to pierwsza ważna uroczystość szkolna, w której uczestniczyli. Pani dyrektor Ewa Błahuta ciepłymi słowami dodała otuchy swoim podopiecznym. Najmłodsi uczniowie Jedynki musieli bowiem przejść  trudny test przygotowany przez koleżanki z klasy 8c. Zdali go śpiewająco, wykazali się wiedzą o ojczyźnie, swojej szkole i jej patronie. W nagrodę za dobrze zdany egzamin otrzymali medale z rąk starszych koleżanek. Po zdanych egzaminach przystąpili  do ślubowania złożonego na sztandar szkoły. Dużym przeżyciem dla dzieci  było pasowanie ich na uczniów naszej szkoły przez panią dyrektor. Każda klasa otrzymała kronikę, aby w niej zapisywać ważne i miłe wydarzenia. Na zakończenie uroczystości  również rodzice składali przysięgę, że będą wspierać swoje dzieci.

dodano 2018/11/27 Joanna Betańska