Spotkanie autorskie w Mediatece:

Dnia 1 kwietnia 2019r. uczniowie klasy 1c i 1d uczestniczyli w spotkaniu autorskim ze znaną i lubianą pisarką dla dzieci, p. Renatą Piątkowską w grodziskiej Mediatece. Pisarce towarzyszyła lektor, pani Malwina Kożurno, która w niezwykle ciekawy sposób czytała opowiadania p. Piątkowskiej. Interpretacja pani Malwiny wywoływała ogólną radość. Pani Renata Piątkowska opowiadała o książkach, które do tej pory napisała (a jest ich już prawie 40). Szczególną uwagę autorka poświęciła książkom, które pisze o dzieciach, ich radościach i smutkach, o codziennych wydarzeniach. Autorka, będąc miłośniczką zwierząt, pisze także opowiadania o pieskach, kotkach, konikach. W książkach tych uwrażliwia dzieci na krzywdę bezdomnych, opuszczanych zwierząt, opowiada o tym, że chęć posiadania zwierzątek należy bardzo dokładnie przemyśleć. Wszystkim bardzo podobało się opowiadanie z cyklu „Mruk. Opowiadania o kotkach, kotach i kociskach”, o kotce, która ratowała swoje kocięta z tonącego okrętu. To niezwykłe spotkanie było bardzo dobrym wstępem do obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla  Dzieci, dnia 2 kwietnia. Bardzo dziękujemy.

dodano 2019/04/03 Renata Nowakowska