Święto Szkoły:

Jak co roku, w dniu 15 listopada przypada ważna chwila dla wszystkich członków społeczności Szkoły Podstawowej nr 1. Wczoraj  także uczniowie i nauczyciele zgromadzeni w szkole hucznie świętowali urodziny Jedynki. Z tej okazji odbyły się uroczyste apele, konkursy i zabawy, a cała społeczność szkolna otrzymała słodki, urodzinowy podarunek ufundowany przez rodziców jednego z uczniów naszej szkoły. Młodsi uczniowie uczestniczyli w apelach, podczas których doskonale zaprezentowali znajomość hymnu szkoły. Najmłodsi poznali, a starsi  przypomnieli sobie postać patrona szkoły Henryka Sienkiewicza dzięki prezentacjom przygotowanym przez  Samorząd Uczniowski. Drugim etapem świętowania w Małej Jedynce był udział w żywej lekcji historii pt. „Niepodległość” przeprowadzonej przez Bractwo Rycerskie Kerin. Natomiast w Dużej Jedynce czwartoklasiści uczestniczyli w zabawach otrzęsinowych. Zaś uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych wybrali się do kina, by obejrzeć film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Wszyscy z pewnością zapamiętają ten pełen wrażeń i uśmiechu dzień.

dodano 2018/11/16 Katarzyna Karpińska