Wizyta pierwszoklasistów w Komendzie Powiatowej Policji:

25 września uczniowie klasy 1d byli gośćmi w Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. Przewodniczką dzieci była mama Ani pani Katarzyna Zych, która jest policjantką. W trakcie wizyty dzieci zapoznały się z pracą grodziskich policjantów. Ogromną ciekawość pierwszaków budziło pomieszczenie dla osób zatrzymanych oraz Centrum Monitoringu. W sali herbowej dzieci spotkały się z przedstawicielką Wydziału Ruchu Drogowego, która przypomniała jak bezpiecznie powinny się poruszać w drodze do szkoły. Omówione zostały podstawowe zasady bezpieczeństwa, rozpoczynając od prawidłowego przejścia przez ulicę poprzez zakładanie elementów odblaskowych, a kończąc na zapinaniu pasów bezpieczeństwa w fotelikach samochodowych. Dzieci popisały się znajomością zasad przechodzenia przez jezdnię, doskonale pamiętały numery alarmowe. Na zakończenie uczniowie spotkali się z  Komendantem Powiatowym Policji, który krótko opowiedział o swojej pracy i podarował dzieciom maskotkę- misia policjanta. Dziękujemy mamie Ani za atrakcyjną lekcję bezpieczeństwa.

dodano 2018/09/28 Joanna Betańska