Wycieczka szlakami "Kamieni na szaniec":

26 października 2018 r uczniowie klas 8a i 8b wybrali sie na wycieczkę śladami bohaterów " Kamieni na szaniec" , żeby przybliżyć sobie miejsca , wydarzenia i postacie opisane przez A. Kamińskiego oraz poznać historie okupowanej Warszawy i jej mieszkańców. Uczniowie byli w  Liceum im. Stefana Batorego, do którego uczęszczali bohaterowie książki. Zwiedzili Mauzoleum Walki  i Męczeństwa - dawną siedzibę Gestapo w Alei Szucha, miejsca związane z akcjami Małego Sabotażu i pod Arsenałem. Zwiedzili Muzeum Więzienia Pawiak, w którym przetrzymywano jednego z bohaterów książki-Rudego, a także odwiedzili Cmentarz Powązki Wojskowe,  gdzie zapalili znicze na grobach Zośki, Alka i Rudego oraz autora książki A. Kamińskiego. Była to z pewnością wartościowa wycieczka, ponieważ uczniowie  poznają tu Warszawę czasów wojny, ideały kierujące młodymi ludźmi, a także konkretne miejsca związane z wydarzeniami opisanymi w książce.

dodano 2018/10/29 Anna Pilipiuk