"Złodziej czasu":

Ten intrygujący tytuł zachęcał uczniów klas 4,  5 i 6  do obejrzenia tego spektaklu w Centrum Kultury w dniu 18 lutego 2019r. Tytułowy  „Złodziej czasu” to obraz chwiejnego charakteru bohatera, który łatwo ulega materialnym pokusom. Poddaje się dyktatowi i żądzy posiadania gadżetów w zamian za czas kradziony z Jego życia. Sceniczny przekaz polegał na tym, aby uczniowie zauważyli, że nie ma gotowych  życiowych rozwiązań, a podejmowanie decyzji to olbrzymia odpowiedzialność. Scenariusz spektaklu czytelnie i pomysłowo przypomniał widzom wartości opisane w znanych im lekturach szkolnych, tj. honor, koleżeństwo, wsparcie rodziny, odpowiedzialność, poczucie bezpieczeństwa. Pokazano widzom jak umiejętnie żyć bez wszechobecnej dominacji Internetu i chwilowej mody.

dodano 2019/02/20 Zofia Florczak