Dzień Języka Ojczystego:

Każdy dzień jest dobry, żeby cieszyć się każdym wypowiedzianym i usłyszanym dobrym słowem, ale Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to wyjątkowa ku temu okazja. W pierwszych dniach po feriach odbyły się w szkole huczne obchody tego święta. Młodsi i starsi uczniowie uczestniczyli w specjalnie na tę okazję przygotowanych konkursach itp. Były więc zabawy związkami frazeologicznymi, powiedzeniami, przysłowiami. Każdy miał okazję rozwijać swe kompetencje językowe. Cieszmy się, że możemy swobodnie posługiwać się naszym językiem.

dodano 2020/02/27 Katarzyna Karpińska