Dzień układu okresowego pierwiastków chemicznych:

W tym roku układ okresowy pierwiastków obchodził swoje 150 urodziny. 16 grudnia, w naszej szkole, postanowiliśmy upamiętnić to ważne dla świata nauki wydarzenie. Na lekcjach chemii siódmoklasiści i ósmoklasiści w atrakcyjny, niecodzienny sposób ćwiczyli umiejętność odczytywania informacji z Tablicy Mendelejewa.  Grając w statki,  próbowali wywołać sztorm na układzie okresowym. Mogli także wystawić na próbę swój refleks w grze „Chemiczne Bingo”. W czasie przerw mogli się włączyć w  grę, która  polegała na odnalezieniu kodów QR i ze skanowaniu ich za pomocą telefonu komórkowego. Każdy z nich był zagadką chemiczną. W drugiej zabawie młodsi uczniowie,  wcielali się w Mendelejewa i tworzyli szkolny układ okresowy pierwiastków. Zainteresowani zabawą szukali na szkolnych korytarzach karteczek z symbolami pierwiastków chemicznych, a następnie umieszczali je w odpowiednim miejscu na tablicy Mendelejewa. Na koniec pierwiastkowego szaleństwa młodzi adepci chemii sprawdzili swoją wiedzę w konkursie „Tajemnice Układu Okresowego Pierwiastków Chemicznych”. Tego dnia mogliśmy również podziwiać prace wykonane w ramach innego konkursu „Najciekawszy i najbardziej oryginalny Układ Okresowy Pierwiastków Chemicznych”. Trzeba przyznać, że wszyscy uczestnicy, wykorzystując swoją kreatywność, wykonali piękne prace. Wyniki konkursów już wkrótce.

dodano 2019/12/18 Jolanta Wiraszka