"Kamienie na szaniec":

W dniu 23.10.2019r. młodzież klas ósmych uczestniczyła w wykładach pt. „Historyczne konteksty lektur szkolnych” w grodziskim Centrum Kultury . Prelekcja była poświęcona bohaterom książki „Kamienie na szaniec”. Zajęcia prowadziła p. Edyta Gula- edukator Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie. Pani Edyta po krótkiej charakterystyce bohaterów tj. Alka, Rudego i Zośki przeszła do omawiania tła historycznego książki. Opowieści z okresu okupacji wzbogaciła prezentacja multimedialna. Aby to spotkanie na długo zostało w pamięci, wszyscy uczestnicy zostali obdarowani , replikami tzw. nieśmiertelnika.

dodano 2019/10/26 Anna Gutkowska