Klasowy Turniej Mitologiczny:

Na zakończenie cyklu lekcji uczniowie klasy 5b starli jak tytani w Klasowym Turnieju Mitologicznym. Zakon Artemidy, Bogowie, Cerberki, Hydra i Herosi  walczyli o laur zwycięstwa i ambrozję pozostawioną przez samego Dzeusa. Ależ były emocje! Zanim otworzono puszkę Pandory wszyscy przeżywali męki Tantala. Tajemnicza skrzynka  od Dzeusa zawierała ambrozję, więc wszyscy pragnęli zwycięstwa. Nicią Ariadny były ilustracje. Choć często zawodnicy byli między Scyllą a Charybdą, udało się uniknąć niejednego konia trojańskiego. Okazało się , że odpowiedzi sypały się z główek jak z rogu obfitości. Rozpoznawanie mitologicznych postaci czy znajomość związków frazeologicznych nie jest piętą Achillesową 5b, a praca nie była syzyfową. Po turnieju sala wyglądała jak stajnia Augiasza, ale zgodnie spałaszowano ambrozję, aby nie stała się jabłkiem niezgody.

dodano 2020/01/29 Alicja Bakuła