"Matematyka jak kurz, jest wszędzie i już":

6.02.2020 r. po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Święto Matematyki pod hasłem "Matematyka jak kurz, jest wszędzie i już".  Uczniowie klasy 8B zaprosili młodszych kolegów do obejrzenia inscenizacji „Kłótnia liczb” oraz „Przykrótka kołdra”. Dla trzecioklasistów  zorganizowano też Matematyczne Koło Fortuny. Uczniowie zmagali się z kolejnymi zadaniami, zdobywając punkty. Wystarczył otwarty umysł i chęć do  zabawy z matematyką. Jednak, jak to bywa w Kole Fortuny, trzeba było liczyć na szczęście, gdyż można było zdobyć punkty za darmo bądź zbankrutować. A było o co walczyć - nagród nie brakowało.

dodano 2020/02/07 Iwona Słupek-Duda