Mitologiczny kod Wilanowa:

Uczniowie z klas VA i VB w dniu 11.12.2019r. byli uczestnikami wycieczki do Wilanowa. Wyjazd ten  był dopełnieniem i podsumowaniem tematów dotyczących mitologii i historii zgodnych z podstawą programową. W trakcie pobytu w salach pałacowych mieli możliwość przeżyć ciekawą lekcję dotyczącą związków mitologicznych z historią pałacu. Dowiedzieli się m.in. dlaczego król Jan III Sobieski tak często w wystroju wnętrz nawiązywał do mitologii. Obie grupy wyróżniały się bardzo dobrą wiedzą z zakresu j. polskiego i historii za co zostały bardzo pochwalone  przez oprowadzających nas przewodników. Twierdzili oni, że od wielu lat nie mieli tak zaznajomionej z tematem  grupy. Dziękujemy paniom: Rozińskiej, Karpińskiej i Bakule za gruntowne przygotowanie naszych uczniów. Możemy być z nich  naprawdę dumni! Uczniowie dziękują za opiekę pani Ewie Wysockiej i panu Pawłowi Zaleskiemu.

dodano 2019/12/16 Anna Gutkowska