"Niezwykła odyseja Antka Srebrnego":

Pod tym tytułem odbyły się we wtorek 17 września zajęcia w Mediatece, w których wzięli udział uczniowie klas 6b i 6c. Uczniowie obejrzeli film w formie komiksu, opowiadający o przeżyciach swojego rówieśnika, mieszkańca Grodna, który staje się świadkiem historii we wrześniu 1939r. Pracowali pod kierunkiem edukatora IPN, poznając dramatyzm tamtych chwil oraz dokumenty historyczne np. pakt Ribbentrop – Mołotow. Mogli przekonać się jak trudne wydarzenia wojenne zmieniły losy jednostek, rodzin, całego narodu. Zajęcia te pobudziły wyobraźnię i zachęciły uczniów do wnikliwego śledzenia śladów historii.

dodano 2019/09/19 Katarzyna Karpińska