Pasowanie na ucznia:

15 listopada 2019 roku w Centrum Kultury odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Wszystkich zebranych powitała Pani  dyrektor Ewa Błahuta . Zanim pierwszoklasiści zostali  przyjęci do grona społeczności szkolnej, stanęli przed nie lada wyzwaniem.  Mieli  pomóc przybyłym na uroczystość  kosmitom powrócić  na ich galaktykę.  Usunęli  kosmiczny pył z silników rakiety, nastroili  grające meteory i naładowali kulę energetyczną pozytywną energią. Uczniowie musieli się również wykazać wiedzą na temat ojczyzny i szkoły przed przybyłym na uroczystość „duchem” Henryka Sienkiewicza. Po zdaniu „egzaminu”  przystąpili do ślubowania złożonego na sztandar szkoły. Tym samym  zostali oficjalnie uczniami szkoły.

dodano 2019/11/17 Joanna Osiadacz