Straż Zwierząt w naszej szkole:

29 października w „Małej Jedynce” , a dzień później w „Dużej” gościli  wolontariusze Straży Zwierząt Powiatu Grodziskiego: pani Marta Szewczyk i pan Piotr Kotyński. Gościem specjalnym była sunia państwa Kotyńskich, Czika. Młodszym uczniom pani Marta opowiedziała o kundelkach i  psach rasowych oraz ich potrzebach. Opowieść była poparta prezentowanymi zdjęciami. Dzieci dowiedziały się jak należy opiekować się zwierzętami domowymi i dlaczego ważne jest czipowanie. Starsi uczniowie mieli prezentację o interwencjach Straży Zwierząt zarówno w sprawach zwierząt domowych jak i dzikich.  Podkreślono konieczność zachowania ostrożności w przypadku napotkania chorego lub rannego zwierzęcia i zgłaszania takich przypadków odpowiednim służbom . Uczniowie oglądali  także zdjęcia dzikich zwierząt, które żyją na terenie naszej gminy. Po prelekcjach wolontariuszom została przekazana karma, koce  oraz inne przedmioty zebrane przez szkolną społeczność. Pani Marta podziękowała uczniom za ich wkład w pomaganie  bezdomniakom.

dodano 2019/11/06 Barbara Szpilarska