Święto Szkoły:

15 listopada w rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza społeczność Jedynki obchodziła święto szkoły. W obu budynkach odbyły się uroczyste apele przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat historii szkoły oraz biografii patrona. Wszyscy otrzymali słodki poczęstunek z logo naszej szkoły. Poszczególne klasy spędzały ten dzień w różny sposób. Najmłodsi uczniowie trafnie odpowiadali na pytania quizu o patronie szkoły oraz uczestniczyli w zajęciach związanych z twórczością Henryka Sienkiewicza. Piątoklasiści przygotowali otrzęsiny dla czwartoklasistów. Klasy szóste brały udział w warsztatach plastycznych. Siódmoklasiści rywalizowali w konkursie wiedzy o Sienkiewiczu, a najstarsi uczniowie oglądali ekranizację powieści  „Krzyżacy”.

dodano 2019/11/17 Joanna Betańska, Katarzyna Rachwalska-Kalisz