Szlakiem grodziskich zabytków:

Pouczający i ciekawy spacer był udziałem uczniów z klasy VB. Dzięki uprzejmości pana Łukasza Nowackiego, uczestniczyli oni w żywej lekcji historii dotyczącej naszej małej ojczyzny. Grodziskie zabytki i ich historię poznawali począwszy od budynku, doskonale im znanego tj. „Zakładu Hydropatycznego dla Osób z Towarzystwa" dr. Bojasińskiego.  Odwiedzili kapliczkę pw. św. Krzyża i kościół św. Anny, budynek dworca, który jest jedną z pierwszych stacji Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. Poznali architekturę okolicznych willi: „Willa Niespodzianka”, „ Willa Foksal” i kamienic.

dodano 2019/11/11 Anna Gutkowska