w Grodzisku Mazowieckim

Grodzisk Mazowiecki

    Grodzisk Mazowiecki leży w centralnej Polsce, blisko głównych szlaków komunikacyjnych kraju i liczących się centrów ekonomicznych. To usytuowanie zapewnia nie tylko szybkie połączenie z największym rynkiem stołecznym (30 km do centrum Warszawy), ale daje możliwość łatwego dojazdu do Łodzi, Katowic, Krakowa, Poznania i Gdańska.

"W krainie fantasy":

    W ostatni poniedziałek my - uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych odwiedziliśmy grodziskie Centrum Kultury, by obejrzeć spektakl pt.: „W krainie fantasy”. W tych kilku słowach postaram się opowiedzieć o moich wrażeniach.

    Pierwszą rzecz, na którą zwróciłam uwagę po rozpoczęciu przedstawienia, była scenografia, która zapierała dech w piersiach i uważam, że była w stanie pobudzić wyobraźnię każdego człowieka. Głównymi bohaterami sztuki byli Lucy i Edward, rodzeństwo, które wspierało się w trudnych chwilach podczas wędrówki przez baśniową krainę Ranię. W tym miejscu warto zadać pytanie: „O czym tak właściwie opowiadał ten spektakl?”. Autorzy przestawienia poprzez liczne nawiązania do znanych nam utworów literackich stworzyli historię, która przekona każdego, że warto walczyć z przeciwnościami losu, a najważniejszą wartością w życiu człowieka jest miłość.

     Uważam, że ten spektakl wart jest obejrzenia przez widza w każdym wieku, ponieważ ma urozmaiconą fabułę i grają w nim uzdolnieni aktorzy, którzy umilają widzom czas kilkoma piosenkami. Poza tym sztuka ta zainteresuje też wielbicieli efektów specjalnych. Przede wszystkim jednak jest to ciekawa historia o sile miłości, przyjaźni i wyobraźni.

Wiktoria Czwarnóg klasa 6b

dodano 2019/10/08 Katarzyna Karpińska


Szkoła Podstawowa nr 1 w Grodzisku Mazowieckim admin: PZ