Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu:

W dniu 19.11 nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach archeologicznych prowadzonych przez archeologów, absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas zajęć poznali historię miasta Pompeje oraz codzienne życie jego mieszkańców. W czasie warsztatów zbudowali model sklepienia łukowego,  rozświetlili pomieszczenie za pomocą rzymskich lampek oliwnych oraz wykonali i poznali zasady starożytnej rzymskiej gry planszowej oraz dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o starożytnym Rzymie. Zajęcia były zgodne z obecną podstawą programową Historii.

warsztaty archeologiczne okiem uczniów

dodano 2019/11/20 Anna Gutkowska, Alicja Bakuła