Warsztaty pszczelarskie:

5 i 6 marca Małą Jedynkę  odwiedził pan Piotr z pasieki „Boża Iskierka” mieszczącej się w Męcinie Małej (woj. małopolskie) Przeprowadził bardzo ciekawe warsztaty, podczas których uświadomił dzieciom jak duże znaczenie dla naszego życia mają pszczoły. Przybliżył wiele faktów na temat tych bardzo pożytecznych owadów. Uczniowie klas młodszych, zerówek i przedszkolaki poznały pracę pszczelarza dawniej i dziś. Pan Piotr odkrył tajniki zbierania miodu, przedstawił sposoby porozumiewania się pszczół, rozmnażania, wychowywania młodych pokoleń oraz metody wytwarzania miodu. Każdy uczestnik mógł skosztować miodu i pyłku kwiatowego. Z wonnych plastrów wosku dzieci ulepiły świece. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik dostał książeczkę pt. „Fascynujący świat pszczół” i drewniany nożyk do miodu. Dzięki takim zajęciom nasi uczniowie zrozumieją potrzebę ochrony pszczół i ich znaczenie dla środowiska oraz przekonają się, jakie korzyści  zdrowotne ma spożywanie miodu i innych naturalnych produktów wytwarzanych przez pszczoły.

dodano 2020/03/10  Joanna Betańska