w Grodzisku Mazowieckim

Grodzisk Mazowiecki

    Grodzisk Mazowiecki leży w centralnej Polsce, blisko głównych szlaków komunikacyjnych kraju i liczących się centrów ekonomicznych. To usytuowanie zapewnia nie tylko szybkie połączenie z największym rynkiem stołecznym (30 km do centrum Warszawy), ale daje możliwość łatwego dojazdu do Łodzi, Katowic, Krakowa, Poznania i Gdańska.

aktualności:
 

     W dniach 15-20 marca 2021 r. nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Tygodnia Mózgu. To coroczna inicjatywa mająca na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu.  Po raz pierwszy Tydzień Mózgu obchodzono w 1996 r. w Stanach Zjednoczonych. Polska włączyła się w obchody tej akcji w roku 1999. Z tej okazji wiele placówek naukowych, uczelni wyższych organizuje różnego rodzaju przedsięwzięcia prezentujące działanie ludzkiego mózgu. W naszej szkole uczniowie na lekcjach biologii i  godzinach wychowawczych zgłębili tajniki tego niezwykle ważnego organu. Poznali jego budowę i funkcjonowanie. Dowiedzieli się, że mózg potrzebuje regularnych ćwiczeń usprawniających takie funkcje jak pamięć czy koncentracja. Korzystając z wirtualnej tablicy, chętni uczniowie  mogli wykonać trening swojego umysłu, rozwiązując krzyżówki i ciekawe zagadki matematyczne. Podróż w głąb mózgu okazała się niezwykłą przygodą.

Link do wirtualnej tablicy:

https://padlet.com/jwiraszka/wcyu7t0isqhuojrj

dodano 2021/03/24 Jolanta Wiraszka


ŚWIATOWY DZIEŃ WODY z PAH

    Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 1 przystąpiła do akcji Światowy Dzień Wody z PAH (Polska akcja Humanitarna) pod hasłem: "Zróbmy szum wokół wody"
Projekt ma na celu szerzenie świadomości o tym, że:
- dostęp do czystej wody to prawo każdego człowieka
- wciąż nie wszyscy na świecie mają dostęp do wody pitnej (obecnie to aż 785 mln osób)
- oszczędzanie to za mało
ZRÓBMY SZUM WOKÓŁ WODY!!! 

dodano 2021/03/21 Marlena Forysiak, Ewa Wysocka


7 DNI DLA WODY

    Z okazji zbliżającego się DNIA WODY obchodzonego 22 marca Szkoła Podstawowa nr 1 wraz ze swoimi uczniami przystąpiła do cyklu webinarów dotyczących większej świadomości używania oraz oszczędzania jakże potrzebnej do życia wody. Pod patronatem PAH uczniowie wraz z nauczycielami panią Marleną Forysiak i Ewą Wysocką biorą udział w poszerzaniu wiadomości na ten temat. W trakcie lekcji geografii i biologii wykorzystane są materiały otrzymane od specjalistów. Na zajęciach trwają pogadanki oraz żywe dyskusje poruszające temat wody. Zaproszeni uczniowie z entuzjazmem przyjęli wiadomość o udziale w zaproponowanych spotkaniach.

dodano 2021/03/21 Marlena Forysiak, Ewa Wysocka


Nauczanie hybrydowe w klasach 1-3, w dniach 15.03- 26.03

dodano 2021/03/12 Joanna Betańska


Konkurs Wielkanocny

Panie Maria Mikołajczyk i Ewa Wysocka ogłaszają konkurs na ozdoby świąteczne.
Wielkość pracy oraz technika - pełna dowolność.
Wykonane prace proszę składać w budynku szkoły przy ul.Bartniaka 13a do pokoju nauczycielskiego.
Termin składania prac 08.03-26.03.2021.
Wszystkich chętnych zapraszamy!

dodano 2021/03/11 Katarzyna Rachwalska-Kalisz


UWAGA:

    W związku z komunikatem Burmistrza z dnia 4 marca br., dotyczącym lokalnych ograniczeń w związku z Covid-19, składanie dokumentów rekrutacyjnych w placówkach oświatowych nie będzie możliwe w dniu 12 marca.

dodano 2021/03/05 Ewa Błahuta


Szanowni Państwo,

wzrasta liczba zakażeń koronawirusem!

    Grodziski powiat jest w czołówce kraju jeżeli chodzi o liczbę zakażeń. Średnia liczba z pozytywnym wynikiem w powiecie grodziskim w pierwszym tygodniu lutego wyniosła 24 osoby. W kolejnym tygodniu liczba wzrosła do 26 osób. Z kolei raport z trzeciego tygodnia wskazał wynik 42 osób z pozytywnym wynikiem testu. Średnia z ostatniego tygodnia miesiąca wzrosła do 61 pozytywnych przypadków. Tak szybki wzrost wyników zakażonych oznacza że nasz powiat jest w czołówce kraju. Aż 70% zakażeń z całego powiatu, dotyczy tylko gminy Grodzisk Mazowiecki. Zwracamy się z prośbą o przestrzeganie wszelkich zasad sanitarnych. Uważajmy na siebie i naszych bliskich. Dbajmy o nasze zdrowie.

dodano 2021/03/02 Ewa Błahuta


Zasady rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i do klas I na rok szkolny 2021/2022

zasady rekrutacji do przedszkoli
zasady rekrutacji do klas I

dodano 2021/02/23 Joanna Betańska


V Ogólnopolskie Czytanie „Jeżycjady”

    Nasza szkoła kolejny raz będzie uczestniczyć w Ogólnopolskim Czytaniu „Jeżycjady”. Tegoroczna edycja odbędzie się w marcu w formie online.    Zachęcamy do głośnego odczytywania tekstu nauczycieli, bibliotekarzy, uczniów, rodziców oraz  przedstawicieli lokalnej społeczności. Wystarczy wybrać fragment książki z cyklu “Jeżycjada” i nagrać pionowo film ukazujący czytanie powieści. Przesłane materiały zaprezentujmy na stronie szkoły oraz organizatorom inicjatywy, czyli wydawnictwu Akapit Press.
Nagrania wysyłamy do 14 marca 2021 na adres mailowy:
anna.gutkowska@edu.sp1grodzisk.pl

dodano 2021/02/22 Katarzyna Rachwalska-Kalisz


Konkurs plastyczny „Mój mózg: myślę , jestem, czuję”

     Zapraszamy uczniów klas 1-8 do udziału w konkursie plastycznym organizowanym w ramach Światowego Tygodnia Mózgu. Konkurs ogłoszony jest przez  Fundację Marcelego Nenckiego Wspierania Nauk Biologicznych. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy ilustrującej koncepcję hasła „Mój mózg: jestem, myślę, czuję”. Zastosować można różne techniki np. farby, kredki, wycinanka, kolaż itp. Prace w postaci pliku TIFF, JPEG w jakości nadającej się do wydruku, należy przesłać drogą elektroniczną na adres mailowy pani Jolanty Wiraszki: jolanta.wiraszka@edu.sp1grodzisk.pl do dnia 26 marca 2021r. Z pracą trzeba przesłać oświadczenia rodzica/opiekuna prawnego stanowiące załącznik nr 1 do regulaminu konkursu.

regulamin konkursu

dodano 2021/02/16 Jolanta Wiraszka


"Czas na zdrowie"

    Zachęcamy uczniów klas 1-8 do udziału w międzyszkolnym konkursie plastycznym na plakat promujący zdrowy tryb życia. Wykonane prace prosimy przysłać na adres mailowy wicedyrektorów szkoły do 26 marca 2021.
Klasy 1-3: 
 joanna.betanska@edu.sp1grodzisk.pl
Klasy 4-8: 
katarzyna.rachwalska-kalisz@edu.sp1grodzisk.pl

dodano 2021/02/12 Katarzyna Rachwalska-Kalisz


dodano 2021/02/12 Katarzyna Rachwalska-Kalisz    Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji charytatywnej mającej na celu pomoc dzieciom i kombatantom na Kresach Wschodnich.

dodano 2021/02/11 Joanna Betańska


Wystawa plastyczna: ,,Podążam śladami Józefa Chełmońskiego”

zobacz więcej

dodano 2021/02/10 Ewa Brzezińska


   Uczennica klasy 1b Iga Mirkowska zajęła 3 miejsce w konkursie kolęd "XI Grodziskie Kolędowanie", w kategorii uczniów klas I-III. Rośnie kolejny muzyczny talent w naszej szkole. Iga, wielkie brawa i gratulacje.

dodano 2021/02/03 Izabela RomaniukHarmonogram i kryteria rekrutacji do przedszkoli i klas I szkół podstawowych


  12 marca br. rozpocznie się rekrutacja do grodziskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, oraz do I klas szkół podstawowych Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Biura O światy w Grodzisku Mazowieckim.


http://grodzisk-oswiata.pl/archiwa/2485

 

dodano 2021/01/29 Ewa Błahuta„Szkoła Giganci Programowania zaprasza Uczniów na bezpłatną naukę programowania, organizowaną w ramach akcji „Koduj z Gigantami”. Celem „Koduj z Gigantami” jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów w wieku 7-19 lat, a honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Warsztaty odbędą się stacjonarnie, w szkole Giganci Programowania w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Sienkiewicza 52, w małych grupach i z zachowaniem reżimu sanitarnego. Dla Uczniów z Grodziska i sąsiednich miejscowości przygotowaliśmy:
- klasy 1-3: programowanie w Minecraft i Scratch
- klasy 4-6: programowanie w Scratch i tworzenie aplikacji na telefon w AppInventor
- klasy 7-8: wstęp do tworzenia aplikacji dla Windows w C#
- szkoła średnia: wstęp do tworzenia aplikacji dla Windows w C#

Termin warsztatów to sobota, 13. lutego.

Zapisy rozpoczęły się w poniedziałek, 18. stycznia, na stronie: www.kodujzgigantami.pl

Liczba miejsc jest ograniczona.”
 

 

- zobacz więcej

 

dodano 2021/01/29 Ewa Błahuta


Konkurs plastyczny "Jestem Europejczykiem, dbam o zdrowie"

- zobacz szczegóły

dodano 2021/01/19 Katarzyna Rachwalska-Kalisz


By przeżyć, trzeba nam czterech uścisków dziennie.
By zachować zdrowie, trzeba ośmiu.
By się rozwijać – dwunastu.
Virginia Satir

     „Przytul dziecko” to kampania społeczna, do której w 2021 roku dołączyła nasza placówka. Honorowym patronem akcji jest Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego profesor Zbigniew Gaciong i aktor Piotr Fronczewski. Kampania to reakcja na intensywny tryb życia, który nie sprzyja bliskości i rozwojowi emocjonalnemu dzieci.  Misją projektu jest uświadamianie, szerokiemu gronu odbiorców, zależności    pomiędzy przytulaniem a zdrowym fizycznym i psychicznym rozwojem oraz długotrwałych skutków tych zaniedbań. Przytulanie jest ważne, jest potrzebne, jest niezbędne – bez względu na wiek dziecka.

http://przytuldziecko.pl/wp-content/uploads/2020/09/przytuldziecko-plakat.png
https://www.facebook.com/przytuldzieckokampania/videos/618325148888746/
dodano 2021/01/08 Katarzyna Rachwalska-Kalisz

Konkurs na wykonanie projektu muralu "Buntowniczki"

dodano 2021/01/07 Katarzyna Rachwalska-Kalisz


Szanowni Państwo,

w załączniku zaproszenie na konferencję Przywróć radość życia-jak rozpoznać i pomóc osobie w kryzysie suicydalnym?
13.01.21 godz.9.00 - 13.00

zaproszenie do uczestnictwa

dodano 2020/12/21 Ewa BłahutaSzkoła Podstawowa nr 1 w Grodzisku Mazowieckim admin: PZ