w Grodzisku Mazowieckim

Grodzisk Mazowiecki

    Grodzisk Mazowiecki leży w centralnej Polsce, blisko głównych szlaków komunikacyjnych kraju i liczących się centrów ekonomicznych. To usytuowanie zapewnia nie tylko szybkie połączenie z największym rynkiem stołecznym (30 km do centrum Warszawy), ale daje możliwość łatwego dojazdu do Łodzi, Katowic, Krakowa, Poznania i Gdańska.

szkoła współpracy:

rok szkolny 2016/2017

LEKCJA W KLASIE IIc

W piątek 7 kwietnia 2017r. w klasie IIc odbyła się kolejna lekcja dotycząca zdrowego stylu życia. Tym razem gościliśmy panią Agnieszkę Tuszyńską - mamę Kai, która zachęcała do aktywności fizycznej. Uczniowie po wysłuchaniu opowiadania „Jak zdrowo żyć” mówili o swoich sportowych zainteresowaniach, rozwiązywali zagadki związane ze sportem. W nagrodę wybierali ilustrację przedstawiającą ulubioną dyscyplinę sportową, którą ozdabiali według własnego pomysłu. Na koniec zajęć powstała praca – plakat RUCH TO ZDROWIE. Dziękujemy Pani Tuszyńskiej za bardzo ciekawe zajęcia.

dodano 2017/04/11 Ewa Błahuta

PIERNIKI

„Ojej cóż za zapach
cynamon, goździki
coś mi się wydaje
że ktoś upiekł pierniki ...”

Święta Bożego Narodzenia są dla wszystkich, a szczególnie dla dzieci radosnym przeżyciem. Już sam okres przygotowań wywołuje wiele emocji. Po domu roznoszą się różne zapachy. Jednym z nich jest zapach pierników. Niewątpliwie mają w sobie coś tajemniczego i egzotycznego. Jest w nich jakaś magia, może dlatego że ich ważnymi składnikami są przyprawy korzenne pochodzące niemal z całego świata: imbir, cynamon, kardamon, muszkat, goździki a czasem nawet anyż! Jednak najważniejsza jest ich wartość, to iż są elementem tradycji, przy której spotykają się całe rodziny. W taki nastrój wprowadziła nas Pani Agnieszka - mama Maćka Misiaka z klasy IIc, przynosząc na lekcję mnóstwo upieczonych pierniczków.  Były wśród nich: choinki, gwiazdki, aniołki i pocieszne renifery. Każdy ozdabiał je według własnego pomysłu używając kolorowego lukru, pisaków spożywczych, posypki. Po udekorowaniu miał okazję skosztować swojego dzieła. Pozostałe, pięknie udekorowane, zostały zabrane do domu, aby dzieci ozdobiły nimi stół, choinkę, albo dały komuś w prezencie.
Dziękujemy Pani Agnieszko!

dodano 2016/12/21 Ewa Błahuta

rok szkolny 2015/2016

WIZYTA PANI PIELĘGNIARKI

10 marca w ramach współpracy z rodzicami klasę 0c odwiedziła pani Monika Hornich mama Dawida z zawodu pielęgniarka. Pani Monika w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam na czym polega praca pielęgniarki, jaka jest trudna, a jednocześnie przynosi wiele radości. Mama Dawida zaprezentowała dzieciom przedmioty potrzebne pielęgniarce do codziennej pracy oraz wyjaśniła do czego służą. Pod koniec spotkania uczniowie zamienili się w pielęgniarki- dostali specjalne stroje, maseczki na twarz, czepki na głowę, rękawiczki oraz do wyleczenia pacjentów w tym przypadku były to pluszowe misie. Dziękujemy Pani Monice za bardzo ciekawe spotkanie.

dodano 2016/03/11 Magdalena Jaworska

WIOSNA TUŻ, TUŻ!

W czwartek 10 marca 2016r. w klasie Ic odbyła się nietypowa lekcja plastyki, bo prowadzona przez  panią  Agnieszkę Rynkowską, mamę Maćka. Pani  Agnieszka wykonała z dziećmi piękne prace przedstawiające zwierzęta, które można spotkać wiosną. W klasie pojawiły się żabki, motylki, ślimaczki i biedronki. Bardzo dziękujemy  pani Agnieszce za wspólną zabawę!

dodano 2016/03/11 Ewa Błahuta

LEKCJA W KLASIE IIIb

W dnlu 28 stycznia, w ramach "Szkoły współpracy", w klasie IIIb odbyły się zajęcia przeprowadzone przez rodzica. Pani Maja Pastusiak- mama Jasia opowiedziała uczniom o powstawaniu reklam, ich roli w naszym życiu a także czyhających w nich pułapkach. Następnie uczniowie wykonali kalendarze przyklejając do tekturowej ścianki aktualne kalendarium i oznaczając symbolicznymi znaczkami daty różnych świąt w roku. Najtrudniejszym zadaniem było jednak wymyślenie własnej firmy, jej loga, reklamy wraz z hasłem i plastyczne opracowanie na ściance kalendarza. Takie zajęcia to wspaniała zabawa ale i wyzwanie dla wyobraźni i kreatywności uczniów. 
Dziękujemy!

dodano 2016/02/01 Ewa Jachimska

MIKOŁAJKI TUŻ, TUŻ!

Mikołajki tuż, tuż!30 listopada 2015 r. rodzice Zosi pomagali uczniom klasy II b wykonać świąteczną dekorację sali. Państwo Stefanowicz przynieśli czerwony karton, kolorowy papier, watę, wstążki oraz różnorodne dziurkacze. Podczas dwóch godzin lekcyjnych uczniowie cięli, ozdabiali i sznurowali papierowe buty. Wszyscy byli bardzo zaangażowani. Nasza sala jest już przygotowana na przyjście Mikołaja. Bardzo dziękuję rodzicom Zosi za pomysł i poświęcony czas.

dodano 2016/01/19 Barbara Szpilarska

rok szkolny 2014/2015

MALI GEODECI

5 maja uczniowie klasy I b mieli zajęcia z geodezji. Poprowadził je pan Mariusz Ostrowski, tata Olgi. W bardzo ciekawy sposób pan Mariusz opowiadał o początkach geodezji, miarach,  codziennej pracy geodetów i przyrządach, które tę pracę ułatwiają.  Uczniowie mierzyli teren stopami i krokami, a także uczyli się posługiwać profesjonalnymi przyrządami geodezyjnymi.  Największe zainteresowanie wzbudził niwelator. Na zakończenie tata Olgi zaliczał uczniom poznane zagadnienia. Bardzo dziękujemy panu Mariuszowi Ostrowskiemu za wspaniałą lekcję.

dodano 2015/05/09 Barbara Szpilarska

GÓRALKA W PIERWSZEJ KLASIE

W poniedziałek 20.03.2015 klasę 1a odwiedziła mama Wiktorii p. Gabriela Wierzbicka. Pani Gabriela pochodzi z Nowego Targu. Przyszła do klasy w stroju góralskim. Opowiedziała o zwyczajach góralskich, pokazała zdjęcia ,zaprezentowała gwarę góralską. Na spotkanie przyszła klasa 1c z wychowawcą p. Renatą Jędrzejewską. Na zakończenie spotkania p. Gabriela wraz z córką  Wiktorią zaprezentowały taniec góralski. Wszystkie dzieci zostały poczęstowane przez naszego gościa oscypkami.

dodano 2015/03/07 Katarzyna Roszkowska-Czarnecka

ZAJĘCIA Z DOGOTERAPI

Nie od dzisiaj  wiadomo, że psy wywierają pozytywny wpływ na ludzi. Ich  obecność uspakaja, relaksuje, przyspiesza leczenie chorych, wyzwala pozytywne emocje. Dnia 5 stycznia 2015r.z inicjatywy Pani Agnieszki Duszak (mamy Antka) w kl. 0A gościliśmy panie terapeutki z psami. Prowadzą one zajęcia z dogoterapii. Głównym celem spotkania  było przełamanie bariery lęku, kształtowanie bezpiecznych i prozdrowotnych postaw w kontaktach z psem. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak zapobiegać przykrym zdarzeniom będącym efektem kontaktu z  obcym czworonogiem. Zapoznały się z bezpiecznym podchodzeniem do psów za zgodą ich opiekunów. Mogły je dotykać, głaskać, karmić, wydawać polecenia, które  zostały  odebrane z aprobatą przez naszych gości.

dodano 2015/01/10 Urszula Ratz

SAŁATKA OWOCOWA SMACZNA I ZDROWA

O wartościach odżywczych owoców dzieci w klasie Ob wiedzą bardzo dużo, ale nie wszystkie dzieci chętnie jedzą owoce. 24 października w naszej klasie gościł tata Kornelii, pan Łukasz Paluchowski, z którym wspólnie przygotowaliśmy sałatkę owocową. Pan Łukasz zaprezentował nam narzędzia jakimi posługuje się w swojej pracy. Po umyciu rąk i owoców przystąpiliśmy do robienia sałatki. Pod okiem mistrza dzieci poznawały zapachy, samodzielnie kroiły owoce, a wymieszaną sałatkę  ozdabiały listkiem mięty. Własnoręcznie zrobiona sałatka wyśmienicie smakowała dzieciom. Nawet największe niejadki wybrały dla siebie coś smacznego. Okazuje się, że samodzielne przygotowanie posiłku, wspólna zabawa z dorosłymi w kuchni,  jest to dobry sposób na zachęcanie dziecka do poznania nowych smaków. Spotkanie było okazją do dobrej zabawy a przede wszystkim do utrwalania nawyków zdrowego odżywiania. Dziękujemy tacie Kornelki, panu Łukaszowi Paluchowskiemu.

dodano 2014/10/27 Joanna Betańska

WĘDKARSTWO MOJA PASJA

W poniedziałek  20. X. br. uczniowie klasy Ib gościli pana Grzegorza Kapuścińskiego. Pan Grzegorz zaprezentował uczniom swoją pasję, czyli wędkarstwo sportowe. W ciekawy sposób opowiedział na czym polega spinning i wytłumaczył dzieciom, że sportowy połów ryb neguje zabijanie  w celu pozyskiwania mięsa (złowione ryby po sfotografowaniu,  żywe wypuszcza się z powrotem do wody). Wykorzystując prezentację multimedialną tata Marysi uczył dzieci rozróżniania gatunków ryb poławianych na spinning (np. szczupaki, sumy, sandacze, bolenie, okonie, jazie i klenie) oraz  miejsc  ich połowu (od ciurków i rzeczek, poprzez większe rzeki do dużych rzek i zbiorników zaporowych). Uczniowie z zainteresowaniem słuchali ciekawostek dotyczących połowów oraz podziwiali zdjęcia.  Również prezentacja sprzętu wędkarskiego (wędzisk, kołowrotków, linek i przynęt) a także niezbędnika spinningisty (m.in. kamizelki spinningowej, spodniobutów,  podbieraka,  miarki i scyzoryka wędkarskiego) wzbudziła duże zainteresowanie. Każdy chciał dotknąć przyniesionych przez pana Grzegorza rzeczy. Na zakończenie tata Marysi pokazał  zdjęcia przy których robieniu używał samowyzwalacza.  Uczniowie oklaskami podziękowali  panu Kapuścińskiemu  za interesującą lekcję .

dodano 2014/10/27 Barbara Szpilarska

LEKCJA O HODOWLI KOTÓW SYBERYJSKICH W KLASIE IVa

W dniu 21.10.2014r. w klasie IVa na godzinie wychowawczej odbyła się niezwykła lekcja z udziałem kotów. Mieliśmy ogromną przyjemność gościć u siebie Państwa Reszczyk, którzy z ogromną  pasją opowiadali o swoim zamiłowaniu do hodowli kotów syberyjskich. Uwrażliwiali dzieci na potrzeby zwierząt, dawali wskazówki dotyczące opieki i żywienia kotów. Opowiadali o zwyczajach i przytaczali ciekawostki z życia pupilów. Dzieci mogły głaskać niezwykle łagodne i spokojne koty. Również cała rodzina kotów czuła się u nas dobrze, małe kocięta buszowały wśród regałów szkolnych, zaglądały w kąty klasy. Dziękujemy bardzo rodzicom Mai, za przeprowadzenie tak bardzo ciekawej i pouczającej lekcji.

dodano 2014/10/23 Anna Gutkowska

KOLĘDOWY CZAS

Święta Bożego Narodzenia inspirują do nauki kolęd. 16 grudnia 2014 roku do klasy I b przyszli rodzice Szymona. Przynieśli ze sobą keyboard.  Pani Magdalena Ostachowska – Janowska grała na instrumencie a pan Piotr Janowski śpiewał pięknym barytonem.  Na naukę kolęd i wspólne ich śpiewanie przyszli także uczniowie klasy I d wraz z wychowawczynią panią Irmina Dziekańską. Okazało się, że nasi uczniowie znają pierwszą zwrotkę wielu kolęd. Dzięki państwu Janowskim mieli okazję uczyć się kolejnych zwrotek. Ta niezwykła lekcja muzyki bardzo się uczniom podobała, wyrazili to nagradzając prowadzących brawami. Serdecznie dziękujemy rodzicom Szymona za zaangażowanie

dodano 2015/01/05 Barbara Szpilarska

ZAJĘCIA Z DOGOTERAPII

Nie od dzisiaj  wiadomo, że psy wywierają pozytywny wpływ na ludzi. Ich  obecność uspakaja, relaksuje, przyspiesza leczenie chorych, wyzwala pozytywne emocje. Dnia 5 stycznia 2015r.z inicjatywy Pani Agnieszki Duszak (mamy Antka) w kl. 0A gościliśmy panie terapeutki z psami. Prowadzą one zajęcia z dogoterapii. Głównym celem spotkania  było przełamanie bariery lęku, kształtowanie bezpiecznych i prozdrowotnych postaw w kontaktach z psem. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak zapobiegać przykrym zdarzeniom będącym efektem kontaktu z  obcym czworonogiem. Zapoznały się z bezpiecznym podchodzeniem do psów za zgodą ich opiekunów. Mogły je dotykać, głaskać, karmić, wydawać polecenia, które  zostały  odebrane z aprobatą przez naszych gości.

dodano 2015/01/10 Urszula Ratz

realizacja projektu Szkoła Współpracy w roku szkolnym 2013-1014


Szkoła Podstawowa nr 1 w Grodzisku Mazowieckim admin: PZ