Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja:

27 kwietnia uczniowie klasy 3a i 3b pod kierunkiem p. Urszuli Ratz i p. Joanny Betańskiej zaprezentowali apel z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Za sprawą starego zegara, pan zegarmistrz i jego uczeń przenieśli dzieci w minione wieki. Uczniowie w rolach Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, marszałka sejmu i posłów przybliżyli wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji. Piosenki patriotyczne, polonez i taniec z szarfami w barwach narodowych wzbogaciły inscenizację. Była to barwna lekcja historii i patriotyzmu. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu apelu.

dodano 2018/05/09 Joanna Betańska