bezpieczna szkoła:

rok szkolny 2016/2017

BEZPIECZNE FERIE ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNE

W dniach 20- 21 XII br odwiedziła nasza szkołę st. insp. Anna Siedlecka ze Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim. Celem wizyty było przypomnienie zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas nadchodzących świąt i Sylwestra. Uczniowie klas VI, III i 0 przypominali, co należy zrobić w przypadku zagubienia, kontaktu z obcą osobą, czy posługiwania się fajerwerkami. Poruszone zostały też inne tematy np. bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie, zachowania podczas spotkania z agresywnym psem, konieczności noszenia odblasków i ochrony zwierząt podczas sylwestrowego hałasu. Dziękujemy Straży Miejskiej za serię profilaktycznych spotkań z uczniami naszej szkoły, a pani z Biura Promocji Miasta za przekazanie odblaskowych bransoletek.

dodano 2017/01/02 Danuta Szczęsna

JESTEM (NIE)BEZPIECZNY W SIECI

W piątek 9 grudnia uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w zajęciach  pt. „(Nie)bezpieczny Internet” przeprowadzonych przez  przedstawicielkę Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę z Warszawy. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z podstawowymi mechanizmami funkcjonowania sieci oraz propagowanie bezpiecznego i efektywnego korzystania z Internetu. W tym celu prowadząca odwołała się do metody edukacji przez zabawę, wykorzystując lubiane przez dzieci kreskówki. Prezentowana problematyka internetowych zagrożeń: szkodliwych treści, niebezpiecznych kontaktów oraz zagadnienia związane z ochroną danych osobowych i wizerunku, a także zasady kulturalnego zachowania w Internecie (netykieta) wzbudzała wielkie zainteresowanie, ciekawość wśród dzieci.

dodano 2016/12/13 Ewa Błahuta

BEZPIECZNA SZKOŁA

Tematyka bezpieczeństwa, którą my nauczyciele, jesteśmy winni zapewnić uczniom w szkole, jest bardzo wyraźnie podkreślona w wielu aktach prawa oświatowego. Zajrzyjmy do Karty Nauczyciela. Już w pierwszych jej artykułach znajdujemy zapis: „Nauczyciel obowiązany jest rzetelnie realizować zadania związane z powierzonym mu stanowiskiem oraz podstawowymi funkcjami szkoły: dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą, w tym zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom w czasie zajęć organizowanych przez szkołę (...)” Takie ujęcie spraw bezpieczeństwa uczniów sygnalizuje, jak wielką wagę ustawodawcy do tego przywiązują. Nie może być inaczej, gdyż dbanie o bezpieczeństwo uczniów w sytuacji obowiązkowego nauczania do osiemnastego roku życia, egzekwowanego przez administrację rządową, to wywiązywanie się z gwarancji dbania o podstawowe prawo człowieka w państwie demokratycznym. Dlatego dołożymy wszelkich starań, żeby w tym kolejnym roku szkolnym podjąć się realizacji wielu przedsięwzięć, uczących bezpiecznego zachowania w szkole i domu.

dodano 2016/10/18 Danuta Szczęsna

APEL O BEZPIECZEŃSTWIE

Dnia 29 września klasy IIa i IIb wraz z wychowawczyniami przedstawiły apel pt. ”Bądźmy uważni, bądźmy ostrożni”  dla uczniów klas 0-III.Tematyka apelu dotyczyła bezpiecznego i właściwego zachowania się w drodze do i ze szkoły.  Drugoklasiści  przedstawili zasady poruszania się po ulicy, śpiewając  piosenki przypomnieli znaki drogowe i numer alarmowy na policję.  Miejmy nadzieją, że młodsi i starsi koledzy wynieśli z przedstawienia cenną lekcję i będą  przestrzegali zasad bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.

dodano 2016/10/01 Joanna Betańska, Urszula Ratz

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Początek roku szk. to zwykle czas, kiedy uczniowie przypominają sobie zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły. W tę akcję włącza się chętnie Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim. W ramach działań profilaktycznych policjanci odwiedzają szkołę i organizują pogadanki oraz ćwiczenia praktyczne w terenie. W tym roku również odwiedzili nas: asp. szt. Katarzyna Zych i asp. Sławomir Janowiec. Młodsze dzieci przedszkolne ćwiczyły swoje umiejętności na skrzyżowaniu ulic, a starsze (z klas 1-3) przypominały najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas spotkania na sali gimnastycznej. Wszystkiemu przyglądał się komisarz Miś Grodziś, który ocenił wiedzę naszych uczniów na ocenę celującą. Dziękujemy Panu komendantowi KPP za pomoc w przeprowadzeniu corocznej akcji pt. „Bezpieczna droga do szkoły”.

dodano 2016/09/15 Danuta Szczęsna

rok szkolny 2015/2016