W aptece:

W piątek 13 kwietnia uczniowie klasy 3c wybrali się na wycieczkę do apteki, aby poznać zawód farmaceuty i specyfikę jego pracy. Dzieci zobaczyły rozkład pomieszczeń aptecznych: ekspedycję, czyli miejsce, gdzie są obsługiwani pacjenci, magazyn, w którym przechowywane są zapasy leków oraz recepturę, gdzie farmaceuci wykonują lekarstwa. Pani farmaceutka w bardzo interesujący sposób opowiedziała o swoim zawodzie. Pokazywała różne przedmioty potrzebne do wykonywania leków. Między innymi moździerz, w którym przed kilkoma laty robiono lekarstwa na zamówienie oraz specjalną maszynę, która robi to obecnie.  Na koniec  wszyscy otrzymali witaminowe lizaki. Dziękujemy Pani Agacie -  mamie Karola  – za umożliwienie  poznania swojego ciekawego  i odpowiedzialnego zawodu.

dodano 2018/04/21 Ewa Błahuta