Mali Einsteini:

W dniu 17 października w Małej Jedynce uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w zajęciach z cyklu "Mali Einsteini". Na tych bardzo lubianych przez uczniów zajęciach wykonują oni własnoręcznie eksperymenty, których efekty zabierają do domu a zdobytą wiedzę mogą wykorzystać w przyszłości. Tym razem dowiadywali się o znaczeniu śluzu w życiu zwierząt a następnie własnoręcznie wytwarzali śluz z użyciem naturalnych składników takich jak woda, gliceryna, guma guar i boraks. Ten sztucznie wytworzony śluz dzięki dodatkowi barwnika i odrobiny brokatu wyglądał całkiem estetycznie i może posłużyć do zabaw, na które naszym kreatywnym uczniom pomysłów zapewne nie zabraknie.

dodano 2017/10/18 Ewa Jachimska