Koncertowy zawrót głowy:

3 października "Dużą Jedynkę" odwiedził duet smyczkowy. Artyści zabrali uczniów klas 4-7 w muzyczną podróż po Europie, bowiem koncert nosił tytuł Smyczkiem po mapie. Podczas tej wyprawy muzycy zapoznali dzieci z kompozytorami, tańcami oraz instrumentami pochodzącymi z różnych krajów. Podsumowaniem występu był muzyczny teleturniej z nagrodami.

Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w koncercie pt. „W zaczarowanym Pałacu Królowej Muzyki”. Podróż do Pałcu rozpoczęli „Pedzącą karetą” G. Rossiniego. Zwiedzili każdą komnatę    w Pałacu, która była jak pora roku: wiosna - „Kukułka” K. Daquina, lato - „Marsz Radezkiego” J. Straussa, jesień - „Czardasz” V. Moniego, zima - „Cancan” J. Offenbacha. Wybrany uczeń został księciem z bajki, który próbował grać na skrzypcach. Prosił o pomoc swoich rycerzy i tak kolejne wybrane dzieci grały na altówce i wiolonczeli. W pałacu pojawił się smok, z którym walczył niedźwiedź - „Taniec z szablami” A. Chaczaturiana. W nagrodę za pokonanie smoka królowa Muzyki obdarzyła dzieci melodiami z bajek i seriali.

dodano 2017/10/04 Katarzyna Rachwalska-Kalisz, Ewa Błahuta