Odwiedziny łucznika w IIc:

26 kwietnia uczniów klasy IIc odwiedził tata Artura Świta by opowiedzieć o swojej pasji –łucznictwie. Przyniesiony przez niego sprzęt nie przypominał tego, jakim posługiwał się Robin Hood, ale jego kształt nie zaskoczył uczniów, którzy widzieli podobne w rękach super bohaterów w oglądanych przez nich filmach fantasy. Ten typ łuku to łuk bloczkowy.  Uczniowie dowiedzieli się, że łuki i strzały towarzyszyły człowiekowi przez tysiące lat, jako niezwykle skuteczna broń początkowo wykorzystywana do zdobywania pożywienia, następnie także, jako narzędzie wojenne. Obecnie sztuka posługiwania się łukiem to najbardziej klasyczna i romantyczna dyscyplina sportu. Łączy siłę z delikatnością oraz niezwykłą precyzją i wymaga od łucznika maksymalnego skupienia. Uczniowie mogli również podziwiać oddane zachowaniem zasad bezpieczeństwa strzały do tarczy. Oczywiście padły same dziesiątki. Dziękujemy za podzielenie się z nami swoją pasją.

dodano 2018/05/08 Ewa Jachimska