Szachy - Turniej 8 finałowy:

VII Grand Prix Grodziskich Szkół Podstawowych w Szachach na rok 2017/18

W czwartek 14 czerwca 2018 r. odbył się turniej finałowy z cyklu VII Grand Prix Grodziskich Szkół Postawowych w Szachach. Zawody zostały zorganizowane przez Dyrekcję w Adamowiżnie przy wsparciu Grodziskiego Klubu Szachowego im. Mieczysława Najdorfa Patronat honorowy nad zawodami objął Burmistrz Miasta Grodzisk Mazowiecki Pan Grzegorz Benedykcński. Podczas finału na każdej szachownicy trwała zacięta walka o każdy punkt, który miał decydujące znaczenie w końcowej, indywidualnej jak i drużynowej, klasyfikacji generalnej. Statystyki VII Grand Prix w Szachach odnotowały udział w zawodach grupy 148 szachistów z siedmiu grodziskich szkól podstawowych. Poniżej końcowa klasyfikacja generalna zawodów:
Kategoria Juniorów do lat 8
3. Maciej Karpiński – SP nr 1 Grodzisk Maz,
Kategoria Juniorów do lat 10
1. Miłosz Kalisz - SP nr 1 Grodzisk Maz.
Kategoria Juniorów do lat 15
1. Wiktor Knotek – SP nr 1 Grodzisk Maz.,
Kategoria Juniorek do lat 12
3. Weronika Walczuk – SP nr 1 Grodzisk Maz.,

Klasyfikacja drużynowa:
1.
 SP nr 2 Grodzisk Maz. – 172,5 pkt
2.
 SP Adamowizna, – 166,5 pkt
3.
 SP Książenice – 163,5 pkt
4.
 SP nr 4 Grodzisk Maz. – 156,5 pkt
5.
 SP nr 1 Grodzisk Maz. – 154,5 pkt
6.
 SP nr 6 Grodzisk Maz. – 88,5 pkt
7.
 SP nr 5 Grodzisk Maz. - 21,0 pkt
    Na uroczystym zakończeniu turnieju nagrody rzeczowe,puchary i medale ufundowane przez Burmistrza Grzegorza Bendykcińskiego oraz Stowarzyszenie Przyjacół Szkoły w Adamowiżnie zwycięzcom wręczali, Pan Piotr Ciesielczyk Dyrektor SP w Adamowiźnie, oraz Grzegorz Skonieczny Prezes Grodziskiego Klubu Szachowego. Nad sprawnym przebiegiem rywalizacji czuwały Panie, Joanna Mańkus i Katarzyna Cader z SP Adamowizna oraz sędziujący te zawody Pan Jerzy Komorowski. Szczegółowe wyniki turnieju finałowego znaleźć można na stronie internetowej:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_4092/index.html a fotoreportaż z turnieju zamieszczony zostanie na stronach internetowych Szkoły Podstawowej w Adamowiźnie, oraz na stronie miasta Grodzisk Maz.

dodano 2018/06/19 Damian Zawadzki