Wycieczka do Warszawy klas III:

13 października 2017 r. uczniowie klas IIIc i IIId odwiedzili jedyną w swoim rodzaju interaktywną placówkę edukacyjno-wystawienniczą, czyli Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego im. Sławomira Skrzypka w Warszawie. Uczniowie odwiedzając 6 Sal, w bardzo ciekawy sposób poznali historię pieniądza. Oglądali cenne polskie numizmaty oraz złote monety z całego świata. Mieli okazję wejść do skarbca bankowego, gdzie za potężnymi drzwiami znajdowały się ukryte w skrytkach złote monety, a w środku skarbca była prawdziwa sztaba złota, którą mogli dotknąć , a nawet podnieść. Zobaczyli także, ile miejsca zajmuje milion złotych w 10-złotowych banknotach i jak konwojuje się transporty z pieniędzmi. Na koniec sprawdzili  swoją wiedzę odpowiadając na 6 pytań związanych z Centrum Pieniądza.  W nagrodę za bardzo dobre odpowiedzi oraz zachowanie otrzymali książeczkę – bajkę detektywistyczną p. Agnieszki Czekierdy pt. „Co się zdarzyło w Manko?”, która znajdzie się w klasowej bibliotece. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.

dodano 2017/10/17 Ewa Błahuta