"Szkoła współpracy" - lekcja w klasie IIc:

W dniu 4 czerwca w klasie 2c tata Lenki i pani Klaudia przeprowadzili zajęcia, na których przybliżyli uczniom trudny temat transplantacji. Dzieci dowiedziały się, jakie narządy i tkanki mogą być przeszczepiane oraz w jakich okolicznościach i przy spełnieniu, jakich warunków może to nastąpić. Działając na fantomie uczniowie poznali wewnętrzna budowę człowieka- zobaczyli, jakie narządy znajdują się w jego klatce piersiowej i jamie brzusznej. Pracując w zespołach przeprowadzili operację pobrania narządów od dawcy i ich przeszczepu u biorcy. Pacjentami były specjalnie przygotowane pluszaki – dwa misie i dwa pieski. Oczywiście zabiegi przebiegły bez komplikacji i wszyscy pacjenci czują się już doskonale. Odbył się też quiz ze zdobytej wiedzy a każda poprawna odpowiedź była nagradzana. Wszyscy wykazali się wiedzą w tym temacie a liczba nagród zdobytych przez uczniów była imponująca. To były niezmiernie ciekawe zajęcia. Dziękujemy tacie Lenki i pani Klaudii.

dodano 2018/06/05 Ewa Jachimska