w Grodzisku Mazowieckim

Grodzisk Mazowiecki

    Grodzisk Mazowiecki leży w centralnej Polsce, blisko głównych szlaków komunikacyjnych kraju i liczących się centrów ekonomicznych. To usytuowanie zapewnia nie tylko szybkie połączenie z największym rynkiem stołecznym (30 km do centrum Warszawy), ale daje możliwość łatwego dojazdu do Łodzi, Katowic, Krakowa, Poznania i Gdańska.

aktualności:
 

Zasady rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i do klas I na rok szkolny 2021/2022

zasady rekrutacji do przedszkoli
zasady rekrutacji do klas I

dodano 2021/02/23 Joanna Betańska


V Ogólnopolskie Czytanie „Jeżycjady”

    Nasza szkoła kolejny raz będzie uczestniczyć w Ogólnopolskim Czytaniu „Jeżycjady”. Tegoroczna edycja odbędzie się w marcu w formie online.    Zachęcamy do głośnego odczytywania tekstu nauczycieli, bibliotekarzy, uczniów, rodziców oraz  przedstawicieli lokalnej społeczności. Wystarczy wybrać fragment książki z cyklu “Jeżycjada” i nagrać pionowo film ukazujący czytanie powieści. Przesłane materiały zaprezentujmy na stronie szkoły oraz organizatorom inicjatywy, czyli wydawnictwu Akapit Press.
Nagrania wysyłamy do 14 marca 2021 na adres mailowy:
anna.gutkowska@edu.sp1grodzisk.pl

dodano 2021/02/22 Katarzyna Rachwalska-Kalisz


Konkurs plastyczny „Mój mózg: myślę , jestem, czuję”

     Zapraszamy uczniów klas 1-8 do udziału w konkursie plastycznym organizowanym w ramach Światowego Tygodnia Mózgu. Konkurs ogłoszony jest przez  Fundację Marcelego Nenckiego Wspierania Nauk Biologicznych. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy ilustrującej koncepcję hasła „Mój mózg: jestem, myślę, czuję”. Zastosować można różne techniki np. farby, kredki, wycinanka, kolaż itp. Prace w postaci pliku TIFF, JPEG w jakości nadającej się do wydruku, należy przesłać drogą elektroniczną na adres mailowy pani Jolanty Wiraszki: jolanta.wiraszka@edu.sp1grodzisk.pl do dnia 26 marca 2021r. Z pracą trzeba przesłać oświadczenia rodzica/opiekuna prawnego stanowiące załącznik nr 1 do regulaminu konkursu.

regulamin konkursu

dodano 2021/02/16 Jolanta Wiraszka


"Czas na zdrowie"

    Zachęcamy uczniów klas 1-8 do udziału w międzyszkolnym konkursie plastycznym na plakat promujący zdrowy tryb życia. Wykonane prace prosimy przysłać na adres mailowy wicedyrektorów szkoły do 26 marca 2021.
Klasy 1-3: 
 joanna.betanska@edu.sp1grodzisk.pl
Klasy 4-8: 
katarzyna.rachwalska-kalisz@edu.sp1grodzisk.pl

dodano 2021/02/12 Katarzyna Rachwalska-Kalisz


dodano 2021/02/12 Katarzyna Rachwalska-Kalisz    Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji charytatywnej mającej na celu pomoc dzieciom i kombatantom na Kresach Wschodnich.

dodano 2021/02/11 Joanna Betańska


Wystawa plastyczna: ,,Podążam śladami Józefa Chełmońskiego”

zobacz więcej

dodano 2021/02/10 Ewa Brzezińska


   Uczennica klasy 1b Iga Mirkowska zajęła 3 miejsce w konkursie kolęd "XI Grodziskie Kolędowanie", w kategorii uczniów klas I-III. Rośnie kolejny muzyczny talent w naszej szkole. Iga, wielkie brawa i gratulacje.

dodano 2021/02/03 Izabela RomaniukHarmonogram i kryteria rekrutacji do przedszkoli i klas I szkół podstawowych


  12 marca br. rozpocznie się rekrutacja do grodziskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, oraz do I klas szkół podstawowych Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Biura O światy w Grodzisku Mazowieckim.


http://grodzisk-oswiata.pl/archiwa/2485

 

dodano 2021/01/29 Ewa Błahuta„Szkoła Giganci Programowania zaprasza Uczniów na bezpłatną naukę programowania, organizowaną w ramach akcji „Koduj z Gigantami”. Celem „Koduj z Gigantami” jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów w wieku 7-19 lat, a honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Warsztaty odbędą się stacjonarnie, w szkole Giganci Programowania w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Sienkiewicza 52, w małych grupach i z zachowaniem reżimu sanitarnego. Dla Uczniów z Grodziska i sąsiednich miejscowości przygotowaliśmy:
- klasy 1-3: programowanie w Minecraft i Scratch
- klasy 4-6: programowanie w Scratch i tworzenie aplikacji na telefon w AppInventor
- klasy 7-8: wstęp do tworzenia aplikacji dla Windows w C#
- szkoła średnia: wstęp do tworzenia aplikacji dla Windows w C#

Termin warsztatów to sobota, 13. lutego.

Zapisy rozpoczęły się w poniedziałek, 18. stycznia, na stronie: www.kodujzgigantami.pl

Liczba miejsc jest ograniczona.”
 

 

- zobacz więcej

 

dodano 2021/01/29 Ewa Błahuta


Konkurs plastyczny "Jestem Europejczykiem, dbam o zdrowie"

- zobacz szczegóły

dodano 2021/01/19 Katarzyna Rachwalska-Kalisz


By przeżyć, trzeba nam czterech uścisków dziennie.
By zachować zdrowie, trzeba ośmiu.
By się rozwijać – dwunastu.
Virginia Satir

     „Przytul dziecko” to kampania społeczna, do której w 2021 roku dołączyła nasza placówka. Honorowym patronem akcji jest Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego profesor Zbigniew Gaciong i aktor Piotr Fronczewski. Kampania to reakcja na intensywny tryb życia, który nie sprzyja bliskości i rozwojowi emocjonalnemu dzieci.  Misją projektu jest uświadamianie, szerokiemu gronu odbiorców, zależności    pomiędzy przytulaniem a zdrowym fizycznym i psychicznym rozwojem oraz długotrwałych skutków tych zaniedbań. Przytulanie jest ważne, jest potrzebne, jest niezbędne – bez względu na wiek dziecka.

http://przytuldziecko.pl/wp-content/uploads/2020/09/przytuldziecko-plakat.png
https://www.facebook.com/przytuldzieckokampania/videos/618325148888746/
dodano 2021/01/08 Katarzyna Rachwalska-Kalisz

Konkurs na wykonanie projektu muralu "Buntowniczki"

dodano 2021/01/07 Katarzyna Rachwalska-Kalisz


Szanowni Państwo,

w załączniku zaproszenie na konferencję Przywróć radość życia-jak rozpoznać i pomóc osobie w kryzysie suicydalnym?
13.01.21 godz.9.00 - 13.00

zaproszenie do uczestnictwa

dodano 2020/12/21 Ewa Błahuta


Półkolonie zimowe w Jedynce

    Informujemy, że podczas ferii zimowych w dniach 4-15 stycznia 2021r. będą zorganizowane półkolonie dla uczniów z klas 1-4 w godzinach 8:00-14:00. Zajęcia będą odbywały się w grupach do 12 osób zgodnie z wytycznymi MEN, MZ i GIS. Ramowy plan zajęć:
- gry rozwijające myślenie logiczne
- zajęcia czytelnicze i filmowe
- spacery szlakiem grodziskich zabytków
- zabawy ruchowe i integracyjne
- konkursy tematyczne
Osoby zainteresowane zapisaniem dziecka na półkolonie proszone są o wypełnienie  karty zgłoszenia i dostarczenie jej do sekretariatu szkoły do 21 grudnia br. lub wysłanie na adres mailowy szkoły: sp1grodzisk@poczta.onet.pl

- karta kwalifikacyjna
- zgody i oświadczenie rodziców
- program półkolonii zimowej

dodano 2020/12/21 Ewa Błahuta


KOLĘDOWANIE ONLINE 2020

    Wspólne kolędowanie to wieloletnia tradycja naszej szkoły. Niestety w tym roku z powodu pandemii zmuszeni jesteśmy zorganizować to wydarzenie w zupełnie inny sposób. Nie spotkamy się w szkole, ale możemy wspólnie zaśpiewać będąc we własnych bezpiecznych domach. Zapraszamy do obejrzenia nastrojowego kolędowania przygotowanego przez uczniów, ich rodziców, panią Izabelę Otrębę oraz panią Annę Gutkowską. W nagraniu występują: Iga Mirkowska 1b, Antonina Kalisz 1b, Ignacy Łajtar 1c, Kalina Prostko 2c, Mirosław Jankowski 2c,  Amelia Błaszczykowska 4b, Anna Wolniewicz 4b, Szymon Dębowski 4b, Łukasz Kalisiewicz 4d, Lena Łajtar 4d, Nina Halacz 6b, Ada Tulej 7a, Rafał Jurasz 7a, Aleksandra Pawlak 7b, Dominika Cieślak 7c, Klara Ciszewska 7c, Miłosz Kalisz 7c, Bartłomiej Stróżyk 7c, Magdalena Świątkowska 7c, Michał Świątkowski 7c, Solomiya Zaretska 7c, Lena Jankowska 8b.

 

dodano 2020/12/17 Anna Gutkowska


„Jedynka” w Radiu Bogoria

     Zachęcamy do słuchania Radia Bogoria, w którym nasi pracownicy pojawiają się jako goście i opowiadają o działaniach prowadzonych w Jedynce. W listopadzie przeprowadzono wywiad z panią Ewą Brzezińską na temat projektu „Pasażer z przeszłości” i wystawy w Poczekalni PKP będącej jego częścią oraz z panią pedagog Anną Rustecką-Krawczyk o „Lękach pandemicznych – jak je oswoić”.  W grudniu planowane są kolejne wywiady.16 grudnia 2020 roku o godz. 7:45 z panią Marleną Forysiak o działalności Klubu Młodego Wolontariusza i ponownie z panią pedagog Anną Rustecką-Krawczyk o zdalnym nauczaniu oraz emocjach towarzyszących nam przed świętami. 
W załączniku rozmowa z panią Ewą Brzezińską.

wywiad z panią Ewą Brzezińską (mp3)
wywiad z panią Marleną Forysiak (m4a)

dodano 2020/12/16 Katarzyna Rachwalska-Kalisz


Szanowni Państwo!

     Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczne XI Grodziskie Kolędowanie odbędzie się w formie konkursu kolęd online, skierowanego do dzieci i młodzieży. Zapraszamy uczniów do udziału! Przewidziane są atrakcyjne nagrody. Zasady pozornie są skomplikowane, ale w rzeczywistości trzeba tylko uważnie przeczytać regulamin. Wszystkie informacje i pliki do pobrania znajdują się na stronie: https://www.centrumkultury.eu/wydarzenie/grodziskie-koledowanie-konkurs-koled/
Serdecznie pozdrawiam, Marcin Łukasz Mazur

dodano 2020/12/11 Ewa Błahuta


Szanowni Państwo,

    miło mi poinformować , że nasza placówka zgodziła się na udział w ogólnopolskiej akcji ekologiczno-edukacyjnej „Tusz do paki”. Celem akcji jest wdrażanie dzieci do wyzwań związanych z ochroną środowiska z jednoczesnym kształtowaniem zachowań pro-społecznych i pro-pomocowych. Beneficjentem akcji jest Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce. W naszej placówce zostaną umieszczone pojemniki na zużyte tusze (nie tonery)  do drukarek komputerowych do których dzieci mogą wrzucać puste tusze zużyte w domu lub pracy rodziców. Za każdorazowe przyniesienie i wrzucenie dostaną w nagrodę naklejkę z podziękowaniem. Organizator w imieniu dzieci przekazuje do TOZ co kwartał dużą ilość karmy dla bezdomnych zwierząt. Mam nadzieję ,że włączycie się Państwo do akcji.

https://www.youtube.com/watch?v=QIDkQnlcfBQ
www.tuszdopaki.pl

dodano 2020/12/09 Ewa Błahuta


Szanowni Państwo

    Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym. Zważywszy na sytuację związaną z panującą pandemią koronawirusa oraz wiążącymi się z nią przymusem izolacji, ograniczenia kontaktów, w tym też utrudnionej możliwości uzyskania pomocy psychologicznej, uruchomił całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania -  800 12 12 12 i dedykowany młodym ludziom czat internetowy. Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko uzyskać może natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów. Szczegóły w załączonym liście otrzymanym z Biura Rzecznika Praw Dziecka.

list do Dyrektorów Szkół o telefonie zaufania i czacie

dodano 2020/12/08 Ewa Błahuta


Razem na Święta

     „Razem na Święta” to akcja MEN, w której kolejny raz uczestniczy nasza szkoła.  Celem tej inicjatywy jest zachęcanie uczniów do niesienia pomocy innym, umacnianie więzi oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za siebie i innych. Koordynatorem szkolnych działań akcji jest Klub Młodego Wolontariusza działający już od dwudziestu lat pod kierunkiem pani Marleny Forysiak.  W ramach projektu wykonujemy szereg działań:
- tworzymy kartki dla emerytów z życzeniami świątecznymi,
- wysyłamy życzenia do członków rodziny, z którymi nie możemy spędzić świąt,
- samodzielnie wykonujemy upominki dla domowników,
- organizujemy szkolną zbiórkę artykułów spożywczych i chemicznych pod hasłem „Okaż serce na święta”,
- przygotowujemy zdalne kolędowanie 1-8,
- nagrywamy przedstawienie jasełkowe w grupach 0, które upublicznimy,
- zbieramy karmę dla zwierząt ze schroniska.
    Cieszymy się, że w tym trudnym dla wszystkich czasie pandemii możemy zrobić coś dobrego. Mamy nadzieję, że nasze działania spowodują uśmiech na wielu twarzach i zmotywują nas do szerzenia dobra przez całe życie.  

dodano 2020/12/07 Katarzyna Rachwalska-KaliszKonkurs

    Panie Maria Mikołajczyk i Ewa Wysocka ogłaszają konkurs na ozdoby świąteczne. Wielkość pracy oraz technika wykonania jest dowolna. Śmiało możecie się ponieść wyobraźni :-)Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w konkursie proszeni są o przynoszenie prac do szkoły. Na ozdoby czekamy do 18 grudnia b.r. Ogłoszenie wyników 21 grudnia b.r. Prosimy pamiętać o podaniu imienia i nazwiska oraz klasy na wykonanym przedmiocie. A więc do dzieła, czekamy na Wasze prace!

dodano 2020/11/30 Ewa Wysocka


Szkolna akcja pod patronatem Klubu Młodego Wolontariusza pt." Okaż serce na święta"

    Prowadzimy zbiórkę artykułów spożywczych oraz chemicznych. Osoby chcące wziąć udział w akcji proszone są o przyniesienie produktów do szkoły (ul. Bartniaka i Kilińskiego w godz. 8-16). Zachęcamy do uczestnictwa w akcji. Pamiętajcie, dobro powraca :-)

dodano 2020/11/21 Ewa Wysocka


Światowy Dzień Walki z Głodem i Niedożywieniem

dodano 2020/11/21 Ewa Wysocka


KONKURS PLASTYCZNY ,,BARWY  JESIENI’’
Ogłoszenie  wyników  konkursu plastycznego ,,Barwy jesieni’’

    Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Barwy jesieni” został rozstrzygnięty. Komisja konkursowa dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu, wyłoniła 11 Laureatów konkursu oraz przyznała wszystkim wyróżnienie, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział   w konkursie. 

Oto lista zwycięzców:
Anna Pogorzelska
Antonina Piątkowska
Iga  Kępa
Kacper  Budyta 
Kacper  Żabik
Julia   Krawczyk
Julia   Zagrajek
Kalina Prostko
Wojtek Misiak
Ula Domańska
Milena Zaszczyńska

Zwycięzcom  gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkurach. Serdecznie dziękujemy J

Organizatorzy konkursu:
Beata Cichocka , Beata Mariańska

dodano 2020/11/21 Beata Cichocka


Pasażer z przeszłości

    Celem upamiętnienia 175. rocznicy uruchomienia pierwszego odcinka Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej, nasza  szkoła,  przy współudziale Szkoły Podstawowej nr 5, zorganizowała wystawę plastyczną pod tytułem ,,Pasażer z przeszłości”. Zainteresowani powyższym tematem uczniowie przyozdobili szablony sylwetki pasażera według własnego pomysłu, a następnie dostarczyli je nauczycielowi świetlicy. Najciekawsze prace ozdobiły historyczny parowóz, który został zaprezentowany w poczekalni dla pasażerów na dworcu PKP w naszym mieście. W związku z zaangażowaniem uczniów w realizację tego projektu pragnę podziękować z całego serca wszystkim uczestnikom za pomysłowe, barwne, pełne inwencji twórczej prace, wykonane różnymi technikami. Opiekę nad wystawą z ramienia Szkoły Podstawowej nr 1 sprawowała nauczycielka świetlicy Ewa Brzezińska. Z uwagi na pandemię wystawę możemy obejrzeć  w formie wirtualnej w załączonym linku:

https://www.youtube.com/watch?v=TfqzfrbqiRU&feature=youtu.be

dodano 2020/11/21 Katarzyna Rachwalska-Kalisz


Święto Szkoły

- zobacz prezentację

dodano 2020/11/19 Alicja Bakuła


dodano 2020/11/14 Ewa Błahuta


Obchody Święta Niepodległości

   Narodowe Święto Niepodległości w tym roku szkolnym, uczczone zostało w nietypowy sposób. Uczniowie klasy 3c, pod kierunkiem wychowawcy, przy ogromnym zaangażowaniu Rodziców, stworzyli wirtualny apel z okazji tego ważnego święta. Wierszem i piosenką upamiętnili tę ważną dla każdego Polaka, datę w historii Polski. Składam ogromne podziękowanie za poświęcony czas i niezwykłe zaangażowanie w stworzenie tego filmu, p. Ewie, mamie Julii oraz p. Sylwii, mamie Jakuba.

Zapraszam do obejrzenia.

Renata Nowakowska
wychowawca kl. 3c

 

dodano 2020/11/10 Renata Nowakowska


Prace uczniów przygotowane z okazji Narodowego Święta Niepodległości

- Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada
-
Odzyskanie przez Polskę niepodległości

dodano 2020/11/09 Beata Rozińska


Nowy termin konkursu kuratoryjnego

    Etap szkolny konkursu przedmiotowego z historii będzie zorganizowany dnia 16 listopada 2020 o godz. 9:00 w budynku szkoły przy ul. Bartniaka 13a.

dodano 2020/11/09 Katarzyna Rachwalska-Kalisz


„Szkoła do hymnu”

     Z okazji Narodowego Święta Niepodległości nasza szkoła weźmie udział w ogólnopolskiej akcji MEN „Szkoła do hymnu”. 10 listopada 2020 o godz. 11:11 podczas zajęć online uczniowie i nauczyciele odśpiewają „Mazurka Dąbrowskiego”. Będzie to symboliczne uczczenie ważnego dla naszej ojczyzny święta. Chcemy w ten sposób wyrazić radość, że żyjemy w wolnym kraju oraz upamiętnić tych, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli.

dodano 2020/11/05 Katarzyna Rachwalska-Kalisz


Szkoła Podstawowa nr 1 w Grodzisku Mazowieckim admin: PZ