w Grodzisku Mazowieckim

Grodzisk Mazowiecki

    Grodzisk Mazowiecki leży w centralnej Polsce, blisko głównych szlaków komunikacyjnych kraju i liczących się centrów ekonomicznych. To usytuowanie zapewnia nie tylko szybkie połączenie z największym rynkiem stołecznym (30 km do centrum Warszawy), ale daje możliwość łatwego dojazdu do Łodzi, Katowic, Krakowa, Poznania i Gdańska.

aktualności:

     Dyrektor szkoły na podstawie zaleceń Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Grodzisku Mazowieckim  nakazuje:
1) zakrywanie ust i nosa przez cały personel oraz uczniów klas 1 - 8 przez cały czas przebywania na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Mazowieckim w momencie nawiązywania kontaktów interpersonalnych. Osłony powinny przylegać do twarzy, a w przypadku stosowania przyłbic powinny być one jak największe;
2)  zakrywanie ust i nosa nawet jeżeli w pobliżu nie ma innych osób, co ograniczy rozprzestrzenianie się wirusa po pomieszczeniach, w których za chwilę mogą przebywać kolejne osoby;
3) w miarę możliwości ograniczenie przemieszczania się podczas lekcji nauczycieli oraz uczniów po klasie;
4) zachowanie maksymalnego możliwego dystansu między osobami mimo noszenia osłon;
5) podczas spożywania  posiłków czy napojów zachować dystans do innych  pracowników/uczniów;
6) wietrzenie pomieszczeń szkolnych co najmniej raz na 45 minut.
Ponadto przypominam, że przy każdym wejściu, w każdej sali są dystrybutory, pojemniki z płynem do dezynfekcji.
Wspólnie dbajmy o zdrowie.

dodano 2020/10/21 Ewa Błahuta


Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem

W dniu 16 października 2020 roku był Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem. W naszej szkole od 26 października prowadzone będą rozmowy jak przeciwdziałać niedożywieniu. Zachęcamy do wykonania plakatów dotyczących tego zagadnienia. Prace proszę oddawać do pań M. Forysiak oraz E. Wysockiej w terminie do 30 października.

dodano 2020/10/22 Ewa Wysocka


16 października - ślubowanie klas pierwszych

    Ślubowanie uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2020/2021 odbiegło od wieloletniej tradycji naszej szkoły. W sali gimnastycznej Dyrektor Szkoły pani Ewa Błahuta spotykała się kolejno z uczniami czterech klas pierwszych i ich wychowawczyniami. Po zaśpiewaniu hymnu szkoły pierwszoklasiści złożyli ślubowanie przed panią Dyrektor i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza. Podczas pasowania pani Dyrektor złożyła każdemu swojemu podopiecznemu indywidualne życzenia. Wyjaśniła symbolikę tarczy szkolnej, a dumni uczniowie przypięli otrzymane z rąk wychowawczyń tarcze. Każda z klas zaprezentowała piosenkę przygotowaną na tę uroczystość. Z powodu obostrzeń sanitarnych tegoroczne ślubowanie pierwszoklasistów było skromniejsze niż zazwyczaj, bez obecności rodziców, ale równie uroczyste jak co roku. Dzieci były bardzo przejęte i dumne. Życzymy naszym najmłodszym uczniom sukcesów na ich szkolnej drodze.

dodano 2020/10/19 Joanna Betańska


Noc bibliotek

dodano 2020/10/15 Wiesława Wójcik-Krupa


Szanowni Państwo

   Serdecznie zapraszamy do włączenia się do projektu „Pod biało-czerwoną”, realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów.
Zakup masztów i flag dla gminy.
Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku – w szczególności wśród młodego pokolenia.
Zachęcamy do tego, aby również nasza szkoła stała się częścią tego historycznego przedsięwzięcia.
W jaki sposób wziąć udział w projekcie?
Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online.
Zagłosujmy : https://bialoczerwona.www.gov.pl/.
Zapraszam do udziału w akcji!

dodano 2020/10/15 Beata Rozińska


Konkurs na zakładkę do książki z materiałów podlegających recyklingowi

dodano 2020/10/02 Wiesława Wójcik-Krupa


Konkurs ekologiczno-przyrodniczy "Ptaki z mojej okolicy"

dodano 2020/10/01 Katarzyna Karpińska


Harmonogram konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych w roku szk. 2020/21 - etap szkolny

dodano 2020/09/30 Katarzyna Karpińska


Spektakl teatralny „Opowieści starego kredensu” w klasie 2c

   23 września uczniowie klasy 2c obejrzeli na żywo spektakl online „Opowieści starego kredensu” w wykonaniu aktorów Teatru „Pod Orzełkiem”.  Profesor Hilary Szczebrzeszyński wraz z roztargnioną asystentką panią Anią opowiada legendę o Złotej Kaczce oraz bajkę o Grzecznym Rycerzu, który dobrocią pokonał smoka. W trakcie spektaklu uczniowie przekonali się, że rycerskim i dobrym można być w każdym czasie. Złożyli też ślubowanie,  powiększając tym samym Zakon Rycerzy Grzeczności. Jak się okazuje, sztuka teatralna mimo tradycji odgrywania jej na żywo, ma także przyszłość w formie online.

dodano 2020/09/27 Joanna Osiadacz


Zaproszenie - ,,Pasażer z przeszłości’’

dodano 2020/09/27 Ewa Brzezińska


Pokój Zagadek o Wielkich Polakach

    W dniach 18-23 września 2020 roku  uczniowie Jedynki uczestniczyli w bezpłatnych warsztatach przeprowadzonych przez Fundację Sofijka. Celem zajęć była popularyzacja wiedzy o wybitnych Polakach i Polkach. Dzieci pracowały w grupach i razem rozwiązywały różnorodne zadania. Uczniowie poprzez zabawę zdobywali wiedzę, rozwijali kreatywność, logiczne myślenie oraz poznawali historię. Na zakończenie każdy otrzymał symboliczny upominek w postaci długopisu i planu lekcji. Serdecznie dziękujemy pani Monice Jędrzejewskiej-Wiergiles i pani Paulinie Kuran za wspólnie spędzony czas.

dodano 2020/09/24 Katarzyna Rachwalska-Kalisz


Międzynarodowy Dzień Kropki

   15 września obchodziliśmy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem!

dodano 2020/09/18 Izabela Romaniuk


Narodowe czytanie

   Alina, Balladyna, Kirkor, Wdowa i Skierka to bohaterowie dramatu Juliusza Słowackiego, którzy zagościli dziś na lekcji w klasach czwartych i piątych. Uczniowie ci wzięli udział w akcji Narodowego Czytania, która odbywa się pod patronatem Prezydenta RP. Dziękujemy uczniom z klas: 7b, 7c i 8b, którzy czytali „Balladynę” młodszym kolegom.

dodano 2020/09/07 Katarzyna Karpińska


Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

   Z ogromną radością informujemy, że rok szkolny 2020/21 został oficjalnie rozpoczęty. "JEDYNKA" witała dzisiaj swoich uczniów zgodnie z nowymi zasadami bezpieczeństwa.

dodano 2020/09/06 Izabela Romaniuk


Rocznica wybuchu II wojny światowej

   W tym roku obchodzimy 81 rocznicę wybuchu II wojny światowej. 1 września 1939 roku rozpoczęło się jedno z najtragiczniejszych w historii ludzkości wydarzeń. Pamiętajmy o bohaterach dzięki którym możemy dziś cieszyć się wolnością.

 

dodano 2020/08/27 Beata Rozińska


Szkoła Podstawowa nr 1 w Grodzisku Mazowieckim admin: PZ