w Grodzisku Mazowieckim

Grodzisk Mazowiecki

    Grodzisk Mazowiecki leży w centralnej Polsce, blisko głównych szlaków komunikacyjnych kraju i liczących się centrów ekonomicznych. To usytuowanie zapewnia nie tylko szybkie połączenie z największym rynkiem stołecznym (30 km do centrum Warszawy), ale daje możliwość łatwego dojazdu do Łodzi, Katowic, Krakowa, Poznania i Gdańska.

aktualności:

Program półkolonii lato 2020 - 1 tydzień
Regulamin półkolonii
Procedury Bezpieczeństwa obowiązujące podczas półkolonii letnich

dodano 2020/08/03 Joanna Betańska


- Podziękowanie za zaangażowanie w zbiórkę plastikowych nakrętek

dodano 2020/06/24 Ewa Błahuta


Jedynkowe przygody literackie

   "Jedynkowe przygody literackie" to kilkuminutowa audycja czytelnicza dostępna na szkolnym Facebooku (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza) od 15 kwietnia w każdą środę. Skierowana jest do wszystkich, którzy chcą rozwijać wyobraźnię. Raz w tygodniu nauczyciele Jedynki będą czytać dla uczniów wybrane fragmenty książek. Lista czytanych lektur pozostaje otwarta. Oznacza to, że dzieci mogą proponować książki, które chcieliby usłyszeć. Wystarczy napisać tytuł książki w komentarzu. Mogą również być jej twórcami i nagrać filmik, na którym czytają, a następnie przesłać go do swoich wychowawców lub nauczycieli języka polskiego. Będzie on wtedy elementem naszej audycji.  Czytanie ma wiele zalet: odpręża i uspokaja, stymuluje umysł, pozwala oderwać się od rzeczywistości oraz zapomnieć o problemach, zwiększa zasób słownictwa, poszerza wiedzę o świecie, a przede wszystkim jest dobrą zabawą. Motto naszej audycji to słowa amerykańskiej poetki Emily Dickinson:
"Nie istnieje lepszy statek do dalekich podróży, niż dobra książka."
Zapraszam Was na to wirtualne spotkanie, czytajmy razem ;)

odc.X

 

odc.IX

 

odc.VIII

https://www.facebook.com/417146605486853/videos/2660619654183995/

odc.VII

 

odc.VI

 

odc.V

 

odc.IV

 

odc.III

 

odc.II

odc.I

dodano 2020/06/18 Katarzyna Rachwalska-Kalisz, Izabela Romaniuk


Zobaczcie co można wykonać z odpadów. Zabawki wykonane przez uczniów z 1a

   

   

 

dodano 2020/05/21 Ewa Jachimska


    229 lat temu Sejm Czteroletni przyjął ustawę rządową, którą nazywamy Konstytucją 3 Maja. Była ona drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą, która uregulowała organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli. 3 maja to dzień wolny od pracy. Obchodzi się go w całej Polsce. W tym dniu organizowane są różne wydarzenia patriotyczne tj. uroczyste marsze z flagami, defilady, koncerty i przedstawienia. 3 Maja 2020 będzie inny niż wcześniejsze. Wszystko to przez zakaz zgromadzeń publicznych spowodowany epidemią koronawirusa. Święto Konstytucji będziemy spędzać w domowym zaciszu. Prezentujemy kotyliony, które wykonały dzieci z klasy 0b - Iga, Amelka, Agata, Olek, Jasiek, Kacper i Oskar.
Dziękujemy!

 

       

  

dodano 2020/05/02 Izabela Romaniuk


Święto Konstytucji 3 Maja

    Nie spotkamy się w tym roku na apelu z okazji rocznicy uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji, ale Bartek Halacz przewodniczący SU przygotował prezentację dotyczącą tego ważnego dla nas dokumentu.


zobacz prezentację

dodano 2020/04/30 Alicja Bakuła


Twórcze działania 5b

   Szkoła zamknięta, ale uczniowie w domach pracują pod bacznym okiem rodziców. Oto kilka prac uczniów z kl.5b z języka polskiego. Serdecznie dziękuję Rodzicom za zaangażowanie. Państwa wsparcie i pomoc w dzisiejszej rzeczywistość jest nieoceniona.

- Chodźmy na Lewaw Nina Halacz
- Moja przygoda w Wokarku Karol z 5b
- Moja przygoda w Wokarku Karol z. 5b
- Powrót pajęczaków Szymon 5b
- Walka dobra ze złem Antonina z 5b
- WIERSZE KLASY 5B
- Gramatyczna pizza
(mp4)
- LAPBOOK Karola z 5b
 (mp4)
- Lapbooki 5b Władca Lewawu
 (mp4)

dodano 2020/04/26 Alicja Bakuła


Dzień Ziemi

   W 2020 roku już po raz 50 obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Jest to święto, które ma uświadamiać nam, jak ważna jest troska o środowisko naturalne. Podstawowymi celami związanymi z obchodami tego dnia są: promowanie postaw proekologicznych oraz uświadamianie ludziom zagrożeń, jakie związane są z rozwojem przemysłu. Każdy z nas oszczędza wodę i prąd, segreguje śmieci, używa wielorazowych toreb na zakupy. Pamiętamy o wyrzucaniu baterii i lekarstw do specjalnych pojemników. Możemy dodać do tego wiele innych przykładów dbania o naszą planetę. Chcemy zaprosić Was do wykonania prac plastycznych, filmików, w których pokazujecie jak dbacie lub jak należy dbać o środowisko naturalne. Możecie wykonać plakat uczący jak powinniśmy segregować śmieci, zaśpiewać piosenkę o planecie lub pochwalić się swoim zdjęciem ukazującym piękno naszej planety. Liczymy na waszą kreatywność! 🙂 Prace wklejamy pod postem na Facebooku, w komentarzach lub wysyłamy wiadomość. W piątek ukaże się specjalny post prezentujący Wasze dokonania. Zapraszamy!!!

Dziękujemy za przesłane prace

    

                                                Karol Szustakowski 5b                                                                      Antonina Piątkowska 0b

     

                                Jagoda Zajączkowska 0b                                                                  Kacper i Oskar Grudkowscy 0b

     

                                       Marcel Opolski 0b                                                                                              Artur Sujka 0b

dodano 2020/04/22 Izabela Romaniuk


Szkoła Podstawowa nr 1 w Grodzisku Mazowieckim admin: PZ