Pierwsza pomoc przedmedyczna w klasach 0:

W lutym, w klasach 0, odbyły się kolejne zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzone przez Wojciecha Szczęsnego, przedstawiciela Nieformalnej Grupy Ratowników i Animatorów. Dzieci utrwaliły znajomość numerów alarmowych, a także kolejność podejmowania działań podczas udzielania pomocy.  Główna część zajęć dotyczyła układania poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz form udzielania pomocy osobie, która omdlała. Jak zawsze po teorii nadszedł czas na praktykę. Dzieci, pod okiem prowadzącego, ćwiczyły w parach prawidłowe układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. I tym razem nie zabrakło zaangażowania i chęci do zgłębiania zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

dodano 2018/03/16 Magdalena Jaworska-Ratz, Anna Rychlińska