Bractwo Rycerskie KERIN:

Jak co roku zaprosiliśmy do szkoły Bractwo Rycerskie KERIN. Tegoroczna żywa lekcja historii dotyczyła odrodzenia naszego kraju, czyli, jak z potężnej Rzeczpospolitej XVI i XVII wieku zniknęliśmy z wszelkich map, po to, by po stu dwudziestu trzech latach niewoli ponownie móc mówić swobodnie w języku polskim. Zajrzeliśmy do Konstytucji 3-ciego Maja, byliśmy świadkami powstania Kościuszkowskiego a także zobaczyliśmy Marszałka Piłsudskiego, obserwując jego poczynania od lat najmłodszych aż do Bitwy Warszawskiej.

dodano 2018/03/23 Beata Rozińska