Pierwsza pomoc przedmedyczna w klasach 0:

O przeżyciu osób poszkodowanych w wypadku często decydują pierwsze minuty. Od tego, czy znajdzie się ktoś, kto nie przejdzie obojętnie i udzieli pierwszej pomocy – zależy życie ludzkie. Dnia 09 stycznia 2018 roku w klasie 0a i 0b  odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzone przez Wojciecha Szczęsnego przedstawiciela Nieformalnej Grupy Ratowników i Animatorów. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z udzielaniem pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Na początku dzieci uważnie wysłuchały jak istotne są pierwsze chwile w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia oraz jak należy się w takiej sytuacji zachować. Przy okazji uczniowie przeszli krótki kurs profesjonalnego wzywania pomocy oraz rzetelnego przekazywania informacji dotyczących nieszczęśliwego zdarzenia. Pan Wojtek prowadził zajęcia ciekawie z dużym zaangażowaniem. Miał świetny kontakt z uczestnikami. Uczniowie w oparciu o uzyskaną wiedzę teoretyczną, chętnie brali udział w zajęciach praktycznych. Dzieci z prawdziwym zaangażowaniem przystępowały do zajęć motywowane faktem, iż wiedza o tym, jak należy nieść pomoc, może uratować czyjeś życie… Zajęcia zapoczątkowały cykl spotkań na których, dzieci będą uczyły się jak krok po kroku udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Dziękujemy za interesujące zajęcia i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

dodano 2018/01/17 Magdalena Jaworska-Ratz, Anna Rychlińska