"Stań w obronie Ziemi - zostań ekologicznym upstanderem":

Od września do grudnia 2017r. w świetlicy naszej szkoły odbywały się warsztaty ekologiczne zorganizowane przez Fundację Musszelka w ramach projektu edukacyjnego. Zajęcia prowadzone były przez panie: Beatę Frankowską- Patrzykont i  Joannę Miś- Skrzypczak. Podczas warsztatów uczniowie klas II i III poznali bardzo ciekawe opowieści z Indii, Walii i Kazachstanu. Utkali sieć życia wokół martwego drzewa z Puszczy Białowieskiej, zrobili kompost i oryginalny karmnik dla ptaków. Mali „upstanderzy” zapoznali się z fragmentem „ Pieśni dla Puszczy” oraz współtworzyli kolejne zwrotki nawiązujące do tematyki warsztatów. Powstała w ten sposób „Pieśń upstanderów”, którą odśpiewaliśmy w „Poczekalni” PKP oraz pod Centrum Kultury. Uczestnicy projektu przygotowali pytania na debatę ekologiczną, która odbyła się w naszej szkole. Gośćmi debaty byli: pani Ewa Burzyk Dyrektor Biura Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Oświaty, pani Klaudia Wojciechowicz aktywistka ekologiczna, pan  Jerzy Kopeć pracownik terenowy z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Grodzisku Mazowieckim i pan Marek Maciszewski Starszy Inspektor Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowiecki oraz uczniowie klas III.  16 grudnia 2017r. w Willi Radogoszcz odbyło się spotkanie finałowe podsumowujące nasze warsztaty. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani Kasia Guzek aktywistka polskiego Greenpeace’u,  znany nam już pan Jerzy Kopeć z Wydziału Ochrony Środowiska w Grodzisku Mazowieckim, jak również rodzice i przyjaciele naszych małych „upstanderów”. Jestem przekonana, że ogromne zaangażowanie i udział  naszych uczniów w tym projekcie przyczynił się do zrozumienia zasadności działań na rzecz ekologii.

„Jesteśmy częścią wielkiej sieci życia- pamiętaj! cokolwiek robisz tej sieci ,robisz to sobie!”

„upstander”- to ktoś, kto staje w obronie słusznej sprawy

dodano 2018/01/30 Elżbieta Kunik