Turniej szachowy:

W czwartek 15 marca 2018 r. w SP nr 1 mieszczącej się przy ul. Bartniaka w Grodzisku Maz., odbył się 5 turniej z cyklu VII Grand Prix Grodziskich Szkół Podstawowych w Szachach. Zawody zostały zorganizowane przez Grodziski Klub Szachowy im. Mieczysława Najdorfa oraz Dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 1. Patronat honorowy nad zawodami objął Burmistrz Miasta Grodzisk Mazowiecki Pan Grzegorz Benedykciński. W sali gimnastycznej grodziskiej „Jedynki” zagrało 60 młodych szachistów (wśród nich 9 dziewcząt) reprezentujących 6 grodziskich szkół podstawowych. Tym razem w piątym turnieju najlepszy okazał się Kamil Szewczyk (SP Książenice), który zdobywając 5,0 punktów z 6 partii, odebrał też puchar dla Najlepszego Juniora w kategorii do lat 12. Mariusz zgromadził dotychczas 23 pkt i zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Grand Prix. Naszą szkołę reprezentowali Kalisz Miłosz kl. IV C,, Knotek Wiktor kl. VII C, Lipiński Maciej kl. VII C, Wierzbicki Oskar kl.V B, Godlewski Jakub kl. V B, Wiktor Łaszcz kl. V B, Weronika Walczuk kl. V B, Karpiński Maciej kl I B, Wojciech Sypniewski kl I D, Maksymilian Grabek kl I D. Okazaliśmy się być bardzo gościnną szkołą zajmując ostatecznie 5 miejsce. Na wyróżnienie zasługują Miłosz, który zajął 1 miejsce do lat 10, Maciej 2 miejsce do lat 8 oraz Weronika 3 miejsce do lat 12.

Wyniki indywidualne 5 turnieju:

Kategoria Juniorów do lat 8
1. Dominik Kisiel – SP nr 2 Grodzisk Maz.,
2. Maciej Karpiński – SP nr 1 Grodzisk Maz,
3. Szymon Horzempa – SP nr 2 Grodzisk Maz,
Kategoria Juniorów do lat 10
1. Miłosz Kalisz - SP nr 1 Grodzisk Maz.,
2. Jakub Dhondup – SP nr 4 Grodzisk Maz.,
3. Błażej Firchał – SP nr 4 Grodzisk Maz,
Kategoria Juniorów do lat 12
1. Kamil Szewczyk – SP Książenice,
2. Sylweste Kucharski – SP Książenice,
3. Mateusz Stzelczyk – SP Adamowizna,
Kategoria Juniorów do lat 15
1. Hubert Gałajda – SP nr 4 Grodzisk Maz.,
2. Mariusz Suski – SP nr 4 Grodzisk Maz.,
3. Tomasz Sęczek – SP nr 4 Grodzisk Maz.,,
Kategoria Juniorek do lat 8
1. Karolina Gałajda – SP nr 4 Grodzisk Maz.
Kategoria Juniorek do lat 10
1. Nikola Łuczak– SP Adamowizna,
Kategoria Juniorek do lat 12
1. Natalia Strzelczyk – SP Adamowizna,
2. Milena Horzempa – SP nr 2Grodzisk Maz.,
3. Weronika Walczuk – SP nr 1 Grodzisk Maz.,
Kategoria Juniorek do lat 15
1. Gabrysia Łuczak – SP Adamowizna,
2. Zuzanna Pakuła– SP nr 2 Grodzisk Maz.,
3. Sandra Kozłowska – SP nr 6 Grodzisk Maz.
Klasyfikacja drużynowa po 5 turnieju.
1. SP nr 2 Grodzisk Maz., – 106,5 pkt
2. SP Adamowizna – 105,0 pkt
3. SP Książenice – 103,0 pkt
4. SP nr 4 Grodzisk Maz. – 101,0 pkt
5. SP nr 1 Grodzisk Maz. – 98,0 pkt
6. SP nr 6 Grodzisk Maz. – 47,5 pkt
7. SP nr 5 Grodzisk Maz. - 20,0 pk
Na uroczystym zakończeniu turnieju nagrody rzeczowe i puchary zwycięzcom wręczali, Panie Renata Nowakowska Dyrektor SP nr 1, Jolanta Dankowska Vice Dyrektor SP 1 oraz Grzegorz Skonieczny Prezes Grodziskiego Klubu Szachowego i Jerzy Komorowski sędzia zawodów.

dodano 2018/03/20 Damian Zawadzki