Wiosenna zagroda:

21 marca  klasa 0a uczestniczyła w warsztatach pt. "WIOSENNA ZAGRODA". Było to spotkanie o tematyce wiosennej, na którym prowadzący przybliżył dzieciom wiosnę z punktu widzenia przyrody. Zerówkowicze rozmawiali o pierwszych oznakach wiosny, o kwiatkach oraz zwierzętach naszego kraju. Dzieci dowiedziały się jakie ptaki przylatują po zimie do Polski, co oznacza słowo hibernacja i że nie tylko niedźwiedzie zapadają w sen zimowy. Prowadzący opowiedział o zwiastunach wiosny i dlaczego „jedna jaskółka wiosny nie czyni".  Ku uciesze zarówno młodych uczestników spotkań jak i tych starszych  były  żywe zwierzątka!! Kurczątka, królik,  kaczuszki oraz maleńkie gąski a wszystko w pięknie przystrojonych świątecznych zagrodach. Warsztaty były wspomagane specjalnie przygotowanymi przez prowadzącego kolorowymi tablicami edukacyjnymi. Na koniec spotkania dzieci mogły pokarmić kaczuszki i malutkie króliczki, ponosić i pogłaskać milutkie, puszyste gąski.

dodano 2018/03/29 Magdalena Jaworska-Ratz