Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego:

7 marca (środa) klasy 6b i 6c udały się do Warszawy w celu zwiedzenia Muzeum Powstania Warszawskiego. Młodzież mogła przybliżyć sobie obraz jednego z najtragiczniejszych wydarzeń naszej historii. Ekspozycje Muzeum ukazywały życie codzienne powstańców i warszawiaków. Dużą  atrakcję  stanowił samolot Liberator, którym zrzucano ulotki powstańcze. Pani przewodnik zaprowadziła nas też do drukarni, gdzie były drukowane. Uczniowie  obejrzeli  krótki film 3D pokazujący miasto zaraz po wyzwoleniu. Podczas wizyty uczniowie mogli zbierać kartki z kalendarza z dokładnym opisem każdego dnia powstania. Wizyta pozostawiła niezapomniane wrażenia.

dodano 2018/03/12 Damian Zawadzki